Новини

Завтра в Ужгороді за «круглим столом» обговорять актуальні питання виховання дітей у прийомних родинах

У четвер, 13 грудня, у малій залі Вченої ради ректорату Ужгородського національного університету відбудеться засідання «круглого столу» на тему «Кожній дитині – родину!».
Участь у заході візьмуть батьки дитячих будинків сімейного типу, прийомні сім’ї області та начальники служб у справах дітей райдержадміністрацій, міськвиконкомів.
Під час засідання відбудеться обмін досвідом виховання дітей в сім’ях, ознайомлення зі змінами у законодавстві, обговорюватимуться питання медичного забезпечення, вступу до вишів вихованців ДБСТ та прийомних родин тощо.

Про підвищення економічної спроможності гірських районів Закарпаття говорили на семінарі у Міжгір’ї

У вівторок, 11 грудня, у Міжгірській райдержадміністрації за сприяння департаменту економічного розвитку і торгівлі Закарпатської ОДА спільно з Центром розвитку місцевого самоврядування відбувся семінар на тему «Підвищення економічної спроможності гірських районів Закарпаття». головною аудиторією заходу стали представники органів місцевого самоврядування та окремих структурних підрозділів райдержадміністрацій Міжгірського, Хустського та Воловецького районів.

Президент присвоїв почесне звання «Мати-героїня» 85 мешканкам Закарпаття

Президент Петро Порошенко підписав Указ «Про присвоєння почесного звання «Мати-героїня» 883 українкам, серед яких 85 мешканок Закарпатської області. Зокрема, 30 мешканок Іршавського району, 24 – Тячівського, 16 – Рахівського, п’ять – Хустського, три – Мукачівського, дві – Воловецький, одна – Свалявського, три – м. Ужгород та одна – м. Мукачева.

До відзначення представлені багатодітні матері, які виховали до восьмирічного віку п’ять і більше дітей, створили належні умови для їхнього інтелектуального, фізичного та духовного розвитку.

Президент вимагає припинити звільнення листонош та забезпечити доставку пенсій

Президент Петро Порошенко під час зустрічі з Міністром інфраструктури Володимиром Омеляном та Генеральним директором ПАТ «Укрпошта» Ігорем Смілянським наказав забезпечити доставку пенсій, припинити звільнення листонош та зберегти відділення у сільській місцевості.

Про надходження до місцевих бюджетів податку на доходи фізичних осіб

Податок на доходи фізичних осіб продовжує залишатися найвагомішим бюджетоутворюючим джерелом надходжень місцевих бюджетів області, його питома вага у надходженнях загального фонду за січень-листопад 2018 року становить 61,7 відсотка. За вказаний період до місцевих бюджетів області мобілізовано податку на доходи фізичних осіб у сумі 2 487,4 млн. грн., що становить 102,9 відс. до планових показників на цей період, понад план надійшло 70,3 млн. гривень. Найбільше зазначеного податку надійшло до бюджетів міст обласного значення Ужгорода (464,0 млн.

Закарпатський скрипаль став лауреатом премії за збереження та охорону нематеріальної спадщини

У вівторок, 11 грудня, у Києві розпочалася Всеукраїнська конференція «Імплементація Конвенції про охорону нематеріальної культурної спадщини: підсумки та перспективи», організована Міністерством культури України спільно з Українським центром культурних досліджень.

Під час відкриття заходу Міністр культури України Євген Нищук вручив диплом Лауреата премії за збереження та охорону нематеріальної культурної спадщини у 2018 році унікальному скрипалю з с. Нижнє Селище Хустського району Олексію Томишину.

Обласна комісія підтримала розподіл коштів субвенції на придбання житла для двох закарпатців із числа дітей-сиріт

У вівторок, 11 грудня, під головуванням виконуючого обов’язки голови облдержадміністрації Ярослава Галаса відбулося чергове засідання обласної комісії з визначення напрямів та об’єктів, на які буде спрямовано у 2018 році субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, забезпечення житлом дітей-сиріт і осіб з їх числа.

Землевпорядники Закарпатської області опрацювали понад 50 тисяч заяв з питань ведення Державного земельного кадастру

З початку року державні кадастрові реєстратори Закарпаття опрацювали 53 211 заяв з питань ведення Державного земельного кадастру.
За цей період фахівці землевпорядної служби області видали 14211 витягів про земельну ділянку. Найбільше витягів із кадастрової системи видано в Ужгородському (3059), Мукачівському (2254) та Тячівському (2 266) районах.

Розгерметизація нафтопроводу «Дружба» сталася через нелегальну врізку

Стала відома причина розгерметизації магістрального нафтопроводу «Дружба» поблизу с. Руське в Мукачівському районі Закарпатської області.
– Ремонтні бригади з’ясували, що витік стався через нелегальну врізку з метою крадіжки нафти, – повідомляє Геннадій Москаль. – Зараз правоохоронні органи шукають крадіїв, транспортування сирої нафти тимчасово припинене, однак до кінця дня, після ліквідації прориву, має бути відновлене.

До Державного реєстру потужностей внесено відомості 235 тисяч операторів харчових продуктів

За час дії нових умов реєстрації потужностей операторів ринку до Держпродспоживслужби звернулися щодо внесення інформації до Державного реєстру потужностей 235 тисяч операторів ринку.