Послуги ЖКГ

Організація підготовки господарського комплексу області до роботи в осінньо-зимовий період 2018/19 року

Координація робіт з належної та своєчасної підготовки господарського комплексу області, підприємств і організацій житлово-комунального господарства та установ бюджетної сфери до роботи в осінньо-зимовий період 2018-2019 років проводиться відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації 14.05.2018 № 305, яким також затверджено склад оперативного штабу.
Керівником оперативного штабу  23 травня 2018 року проведено засідання з питань організації підготовки господарського комплексу до роботи в осінньо-зимовий період 2018/19 року, стану розрахунків за спожиті енергоносії та про особливості забезпечення споживачів природним газом з 1 червня 2018 року. 
Департаментом інфраструктури, розвитку та утримання мережі автомобільних доріг загального користування місцевого значення та житлово-комунального господарства облдержадміністрації спільно з райдержадміністраціями, міськвиконкомами, виконавчими органами об’єднаних територіальних громад, профільними департаментами облдержадміністрації (освіти і науки, охорони здоров’я, соціального захисту населення, культури) та Мінрегіоном України двічі на місяць проводиться моніторинг стану підготовки житлового фонду, соціальних установ, об’єктів теплового, водопровідно-каналізаційного та дорожньо-мостового господарств до роботи в осінньо-зимовий період 2018/19 року.
Зокрема, планом заходів з підготовки житлового фонду та соціальних закладів передбачено проведення комплексної підготовки багатоквартирних будинків, ремонт або заміна покрівель, систем холодного водопостачання, електрощитових тощо; у тепловому господарстві – підготовку котелень, включаючи проведення капітального ремонту та їх реконструкції, заміну котлів, підготовку теплових мереж із їх заміною, заготівлю вугілля, дров тощо; у водопровідно-каналізаційному господарстві – підготовку водопровідних та каналізаційних мереж, споруд та обладнання водопровідних і каналізаційних станцій та очисних споруд, водозаборів, свердловин тощо; у комунальному дорожньо-мостовому господарстві ремонт доріг, підготовка спеціалізованої техніки та шанцевих механізмів, заготівлю посипкового матеріалу.            За станом на 01.06.2018 року рівень підготовки об’єктів  до роботи в осінньо-зимовий період знаходиться в межах  планових показників.
Зазначене питання перебуває на постійному контролі.


Закон України „Про особливості здійснення прав власності у багатоквартирному будинку” в дії.

Прийнятий Закон України „Про особливості здійснення прав власності у багатоквартирному будинку” (далі – Закон № 417-VIII) надає співвласникам багатоквартирних будинків ефективний механізм вибору управителя для свого будинку. Цим законом пропонується створення так званих управляючих компаній і фірм надавачів послуг, створюючи і стимулюючи при цьому конкурентний ринок, а також запровадження професії менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків).
Саме з прийняттям Закону № 417-VIII кардинально змінився механізм нормативно-правового регулювання відносин у сфері житлово-комунального господарства між органами місцевого самоврядування, співвласниками багатоквартирних будинків, управителями та виконавцями житлово-комунальних послуг.
Найбільш ефективну схему управління багатоквартирними будинками реалізовують ОСББ і реформи системи управління житлом у цілому. Належна робота у цьому напрямку проведена у місті Ужгород, де проведено конкурс з призначення шести управителів багатоквартирних будинків, за результатами якого визначено переможців, це - ТОВ „Наш-Добробут”, ТОВ „Хаус менеджмент груп”, ТОВ „ЖРЕР № 8”, ПП „УжБудСервіс”, ТОВ „Житло-Сервіс” та ТОВ „Управління житлом”, укладено договори на надання послуг з управління будинками, прибудинковою територією.
На сьогодні зазначені управителі обслуговують у місті Ужгороді
667 багатоквартирних житлових будинків; 320 житлових будинків обслуговується Мукачівським ТОВ „І.Т.В. Сервіс Плюс”. Крім того, у місті Ужгороді 590 житлових будинків знаходяться на обслуговуванні ОСББ
та 22 житлових будинки, співвласниками яких визначено управителя;
три житлових будинки, співвласниками яких визначено управителя у Хустському районі (села Бороняво, Шаян та Горінчево). Решта багатоквартирних житлових будинків області обслуговують десять багатогалузевих комунальних підприємств місцевих органів виконавчої влади. 
Упродовж 2017 року в області створено 71 об’єднання співвласників багатоквартирного будинку та за станом на 1 січня 2018 року загалом функціонують 544 ОСББ, які обслуговують 590 житлових будинків загальною площею 1290,5 тис. кв. метрів.
 Місцевими органами самоврядування вживаються заходи щодо реалізації Положень Закону України № 417-VIII та ведеться відповідна робота щодо проведення конкурсу на призначення управителя багато-квартирного будинку.

Остання зміна сторінки: 12-06-2018 14:06