Діяльність

23.06.2019 р. на виконання положень програм «Карпати вивчаємо та охороняємо», «За екологічно чисте довкілля басейну р.Тиса» Громадська рада при Закарпатській ОДА організувала сплав на катамаранах річкою Тиса, в якому взяли участь 28 чоловік, в тому числі представники громадських організацій міста та області.
По завершенні сплаву голова Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М. нагородив всіх учасників акції пам’ятними медалями та свідоцтвами. 


20.06.2019 р. за участю  голови Закарпатської обласної ради Рівіса М.М. та т.в.о. голови облдержадміністрації Дурана І.П. відбулося спільне засідання Керівного комітету та Робочої групи з розроблення проекту Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на період 2021 – 2027 років та плану заходів з її реалізації. На засіданні презентували соціально-економічний аналіз розвитку економіки області та напрацювання фокус-груп, обговорили сценарії розвитку регіону на період 2021-2027 років.

Від Громадської ради при Закарпатській ОДА в засіданні взяли участь члени президії  Приходько В.П. та Лукша Є.О.


20.06.2019 р. голова  Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М. взяв участь в роботі розширеного засідання колегії департаменту освіти і науки облдержадміністрації, на якому заслухано звіти начальників місцевих органів управління освітою про підсумки роботи у 2018/2019 навчальному році та підготовку до наступного навчального року, а також про ефективність використання місцевими бюджетами субвенції з державного бюджету на надання державної підтримки особам з особливими потребами.    


18.06.2019 р. конкурсна комісія облдержадміністрації провела  конкурс із визначення претендентів на компенсацію у вигляді часткового відшкодування відсоткових ставок за кредитами, залученими суб’єктами  малого і середнього підприємництва   для реалізації інвестиційних проектів за рахунок коштів обласного бюджету. 

Конкурсна комісія затвердила перелік інвестиційних проектів малого та середнього бізнесу, які за результатами конкурсу отримають підтримку обласного бюджету.

Переможцями стали 9 проектів у таких галузях: харчова, деревообробна, поліграфічна промисловість, будівництво доріг, садівництво, рослинництво, послуги з тимчасового проживання, альтернативна енергетика.

Від Громадської ради при Закарпатській ОДА в засіданні конкурсної комісії взяв участь член президії Громадської ради при Закарпатській ОДА, голова комісії з питань сталого розвитку підприємництва, виробничої, транспортної, фінансової сфер та аграрного сектору Кіндрат О.О.     


14.06.2019 р. департаментом екології та природних ресурсів Закарпатської ОДА організовано проведення засідання робочої групи з питань розроблення пропозицій до проекту Національного плану управління відходами та функціонування і паспортизації діючих місць видалення відходів. Розглядались надані для погодження облдержадміністрацією зміни до паспортів місць видалення відходів сміттєзвалищ м.Берегова, м.Сваляви та м.Тячева, а також пропозиції щодо виключення з реєстру місць видалення відходів та включення до реєстру місць стихійних сміттєзвалищ ряду об’єктів області.

Від Громадської ради при Закарпатській ОДА в роботі засідання взяв участь член робочої групи, голова Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М.     


14.06.2019 р. за участю відповідального представника Закарпатської ОДА - директора департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Мана Д.М. відбулося планове засідання фокус-групи  «Економічний розвиток та інвестиційна діяльність» із підготовки результатів соціально-економічного розвитку при розробці проекту Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на період 2021 – 2027 років та плану заходів з її реалізації.  Від  Громадської ради при Закарпатській ОДА в засіданні взяли участь голова фокус-групи Приходько В.П. та Лукша Є.О.


13.06.2019 р. відбулося чергове засідання фокус-групи  «Реалізація туристичного та рекреаційного потенціалу регіону» із підготовки результатів соціально-економічного розвитку при розробці проекту Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на період 2021 – 2027 років та плану заходів з її реалізації. 
На засіданні обрано голову фокус-групи, проведено SWOT-аналіз туристично-рекреаційного потенціалу регіону, надано ряд пропозицій до операційних цілей і завдань  щодо розвитку туризму та курортно-рекреаційної сфери.
Від  Громадської ради при Закарпатській ОДА в засіданні взяв участь голова ради Греньо М.М. 


09.06.2019 р. на виконання положень Меморандуму про співробітництво між Громадською радою при Закарпатській ОДА, управлінням ДСНС у Закарпатській області та департаментом економічного розвитку і торгівлі Закарпатської ОДА та програми «Карпати вивчаємо та охороняємо» організовано сходження на г.Говерла, в якому взяли участь 35 чоловік, в тому числі члени Громадської ради при Закарпатській ОДА та члени громадських організацій міста та області.
Учасників акції супроводжували рятівники Рахівського загону ГРПВ Цуперяк С.Д. та Зварич П.П., які ознайомили всіх  з основними правилами поведінки туристів в горах, а наукові співробітники Кухар Д. та Волощук М. розповіли про роботу та основні проблеми Карпатського біосферного заповідника.
По завершенні сходження голова Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М. нагородив всіх учасників акції пам’ятними медалями та свідоцтвами.      


07.06.2019 р. департамент охорони здоров’я Закарпатської ОДА та комісія № 10 «З питань сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги» Громадської ради при Закарпатській ОДА (голова комісії - Козак Т.Ю.)  обговорили питання забезпечення Закарпатської області коштами з Державного  бюджету України на 2019 рік відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 № 309  на реабілітаційні заходи для дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу.  


05.06.2019 р. відбулося засідання фокус-групи  «Розвиток освіти науки, охорони здоров’я, спорту» із підготовки результатів соціально-економічного розвитку при розробці проекту Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на період 2021 – 2027 років та плану заходів з її реалізації. Від  Громадської ради при Закарпатській ОДА в засіданні взяв участь голова ради Греньо М.М.


04.06.2019 р. відбулося засідання фокус-групи «Розвиток сільських та проблемних територій, у тому числі гірських» із підготовки результатів соціально-економічного розвитку при розробці проекту Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на період 2021 – 2027 років та плану заходів з її реалізації. Від Громадської ради при Закарпатській ОДА в засіданні взяли участь члени президії Лукша О.В., Кіндрат О.О. та Бережанський М.М.


03.06.2019 р. відбулося засідання фокус-груп із підготовки результатів соціально-економічного розвитку при розробці проекту Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на період 2021 – 2027 років та плану заходів з її реалізації.  Від  Громадської ради при Закарпатській ОДА в засіданні взяли участь члени президії:
•    фокус-група «Просторовий розвиток територій» -  Лукша О.В., Кіндрат О.О., Приходько В.П., Пересоляк В.Ю., Ревтій І.І.;
•    фокус-група «Реалізація туристичного та рекреаційного потенціалу регіону» - Лукша Є.О., Пранничук Б.Д.


30.05.2019 р. відбулося засідання фокус-групи «Екологія та охорона довкілля» із підготовки результатів соціально-економічного розвитку при розробці проекту Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на період 2021 – 2027 років та плану заходів з її реалізації.  Від  Громадської ради при Закарпатській ОДА в засіданні взяли участь члени президії Лукша О.В., Пересоляк В.Ю., Лані В.Ю.


29.05.2019 р.  президія Громадської ради при Закарпатській ОДА, комісія № 17 «З питань сприяння розвитку громадянського суспільства»  (голова – Токар М.) та Служба у справах дітей ЗОДА (керівник Якімеліна С.) ініціювали проведення «круглого столу»  до Міжнародного Дня захисту дітей.
Основною метою заходу стала актуалізація уваги до проблем забезпечення прав дитини в сучасному українському суспільстві, перспективних ініціатив державних інститутів та інституцій громадянського суспільства, відповідної правової, освітньої, соціальної та іншої допомоги. 
Під час обміну думками головний акцент було зроблено на сучасному стані забезпечення різноманітних прав дитини в Україні, профілактиці злочинності та правопорушень у дитячому середовищі, правовому та іншому супроводі забезпечення прав дитини в нашому регіоні.
В роботі «круглого столу» також взяли участь: Греньо М.М.- голова Громадської ради при Закарпатській ОДА, Євген Когутич – начальник Головного територіального управління юстиції в Закарпатській області, Андрій Курта – начальник сектору ювенальної превенції Управління превентивної діяльності ГУНП в Закарпатській області, Тетяна Мачабелі – керівник ГО «Неємія», благодійниця, громадська активістка, Марія Менджул – доцент юридичного факультету Ужгородського національного університету, Тетяна Міцьо – т.в.о. директора департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА, Михайло Петрішка – директор департаменту соціального захисту населення Закарпатської обласної державної адміністрації, Ганна Сопкова – директор департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА, Лариса Фучко – заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Закарпатській області, Діана Швардак – регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Закарпатській області.
Всі учасники дискусії висловили впевненість у необхідності тісної співпраці між державними й громадськими інституціями в забезпеченні різноманітних прав дитини, подали фахові рекомендації, констатували пріоритетність цільової уваги держави і суспільства до проблем виховання молодого покоління.


28.05.2019 р. відбулося спільне засідання комісій Громадської ради при Закарпатській ОДА: № 13 «З питань національно-патріотичного виховання, волонтерської діяльності та захисту прав учасників АТО» ( голова комісії Савицький І.О.) та № 16 «З питань розвитку культури та збереження історичної спадщини» (голова комісії Кузьма Б.І.). Обговорювалися проблемні питання, з якими звернулися до Громадської ради при Закарпатській ОДА  воїни та ветерани АТО. 
В роботі спільного засідання взяли участь голова Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М., члени президії Бережанський М.М., Пранничук Б.Д. та Пересоляк В.Ю.


28.05.2019 р. відбулося засідання фокус-груп із підготовки результатів соціально-економічного розвитку при розробці проекту Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на період 2021 – 2027 років та плану заходів з її реалізації.  Від  Громадської ради при Закарпатській ОДА в засіданні взяли участь члени президії:
•    фокус-група «SWOT-аналіз регіонального розвитку» -  Лукша О.В., Кіндрат О.О., Приходько В.П.;
•    фокус-група «Економічний розвиток та інвестиційна діяльність» - Бережанський М.М., Суліма В.В., Путінцев В.Ю.


23 травня 2019 року відбулося спільне засідання президії Громадської ради при Закарпатській облдержадміністрації та департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації.
Обговорювалися основні напрямки роботи Громадської ради по втіленню в життя Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на період 2021 – 2027 років та плану заходів з її реалізації. Вирішено залучити всіх членів президії Громадської ради до активної участі в формуванні фокус-груп (SWOT-аналізу регіонального розвитку; смарт-спеціалізації; просторового розвитку територій; розвитку освіти, охорони здоров’я, спорту; екології та охорони довкілля; розвитку інфраструктури; економічного розвитку та інвестиційної діяльності; розвитку людського капіталу; реалізації туристичного та рекреаційного потенціалу; розвитку сільських територій; збереження культурної спадщини) з підготовки результатів соціально-економічного розвитку при розробці проекту Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на період 2021 – 2027 років. 
Учасники засідання рекомендували та затвердили кандидатури членів президії Громадської ради при Закарпатській ОДА для співробітництва з департаментами та управліннями облдержадміністрації.
На засіданні також заслухана інформація про роботу Третього всеукраїнського форуму Громадських рад України.
В роботі спільного засідання взяли участь члени президії Громадської ради при Закарпатській ОДА, начальник управління стратегічного планування та моніторингу соціально-економічного розвитку департаменту економічного розвитку і торгівлі Закарпатської облдержадміністрації Багрій Л.О. та його заступник Ганич Н.В.


16 травня 2019 року Міністерством інфраструктури України в режимі відеоконференції проведена експертна зустріч на тему «Ключові положення законопроекту про залізничний транспорт». 
В обговоренні проекту закону «Про залізничний транспорт» взяли участь запрошені на зустріч члени Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М., Кіндрат О.О., Афтанас Я.Д., Пароконна В.В.


15 травня 2019 року відбулося спільне засідання членів президії Громадської ради при Закарпатській ОДА та  членів обласної рейтингової комісії Всеукраїнського рейтингу «Сумлінні платники податків – 2018» в Закарпатській області. На засіданні затвердили основні етапи та дати проведення першого туру Рейтингу.
Від Громадської ради при Закарпатській ОДА в засіданні взяли участь Греньо М.М., Волощук М.Г., Пазина Р.О., Кілару Ю.О. 


15 травня 2019 року проведено спільне засідання президії Громадської ради при Закарпатській ОДА та Закарпатського обласного відділення Національного олімпійського комітету України. 
Обговорювалися організаційні питання, пов’язані з проведенням в області 23 червня Міжнародного Олімпійського Дня. Для популяризації  олімпійської концепції «Спорт для всіх» намічено ряд заходів із  залучення максимальної кількості учасників до спортивних змагань. 
В роботі спільного засідання взяли участь голова Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М. та голова Закарпатського обласного відділення Національного олімпійського комітету України Риляк І.І.


08 травня 2019 року відбулася робоча нарада, в якій взяли участь директор департаменту економічного розвитку і торгівлі Закарпатської ОДА Ман Д,, голова Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М., член президії Громадської ради при Закарпатській ОДА, голова комісії з питань розвитку культури та збереження історичної спадщини Кузьми Б. Обговорювалося питання створення в області  нового туристичного напрямку на батьківщині видатного закарпатського художника А Ерделі в с.Климовиця Іршавського району, а саме: проведення щорічного фестивалю, присвяченого вивченню та популяризації творчої спадщини художника.


08 травня 2019 року в облдержадміністрації відбулося засідання обласної комісії з оцінки та забезпечення проведення конкурсного відбору інвестиційних програм (проектів) на 2020 рік, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку. Відзначалося, що до участі в конкурсі зареєстровано 140 проектів на загальну суму 1,3 млрд. грн. В роботі засідання взяли участь члени Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М., Кіндрат О.О., Приходько В.П.


02 травня 2019 року відбулося спільне засідання за участю членів президії Громадської ради при Закарпатській ОДА, членів комісії № 17 «З питань розвитку громадянського суспільства» та запрошеного начальника Служби у справах дітей Закарпатської ОДА п. Якімеліної С.С.
Обговорювалися питання налагодження співпраці між Громадською радою при Закарпатській ОДА та Службою у справах дітей при Закарпатській ОДА.
На спільному засіданні голова комісії з питань розвитку громадянського суспільства Токар М.Ю. представив орієнтовний перелік основних напрямків  роботи очолюваної ним комісії (розміщений в рубриці «Матеріали»).


02 травня 2019 року в облдержадміністрації відбулось засідання керівного комітету з організації розробки Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на період 2021 – 2027 років. В засіданні взяли участь  голова обласної ради Михайло Рівіс, в.о. голови облдержадміністрації Ярослав Галас, директор департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Денис Ман , проректор з науково-педагогічної роботи ДВНЗ «УжНУ» Мирослава Лендьел, перший заступник голови Громадської ради, голова комісії з питань стратегічного і екологічно збалансованого соціально-економічного розвитку, раціонального використання ресурсного потенціалу регіону та реформ,  голова правління агентства місцевого розвитку та інформаційних ресурсів «Європоліс» Олег Лукша та ін..
Презентуючи методику розробки, проведення моніторингу та оцінки результатів реалізації регіональних стратегій Олег Лукша відзначив, що Стратегія розвитку області жодним чином не спонукає до вирішення усіх проблем, а стимулює працювати з пріоритетами, важливими для області.
В результаті обговорень керівний комітет схвалив Заходи щодо розробки Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на період 2021 – 2027 років та план заходів з її реалізації.


12 квітня 2019 року відбулися установчі збори Громадської ради при Закарпатській обласній державній адміністрації, до якої увійшло 79 представників інститутів громадянського суспільства.

Учасники установчих зборів обрали керівництво та затвердили склад комісій.

Головою Громадської ради при Закарпатській облдержадміністрації обрано Михайла Греня – голову Спілки підприємців Закарпаття. 

Новообраний голова представив на розсуд учасників зібрання своє бачення діяльності цього громадсько-консультативного органу. Основну діяльність Громадської ради М.Греньо вбачає у створенні ефективного механізму проведення консультацій органів державної виконавчої влади з громадськістю, налагодження тісної співпраці профільних комісій Громадської ради із структурними підрозділами облдержадміністрації, обласними управліннями та установами, необхідності підвищення ролі громадськості при прийнятті важливих для області рішень. Серед головних  напрямів - проведення за участі експертів ради незалежних громадських експертиз з питань соціально-економічного розвитку краю, надання пропозицій щодо проектів нормативно-правових актів, здійснення контролю за діяльністю влади тощо. 

Остання зміна сторінки: 24-06-2019 17:24

Дивіться також