Діяльність

12 жовтня 2018 року в м. Ужгороді в приміщенні  НВК ЗОШ І ст. з угорською мовою навчання – угорськомовній гімназії відбулися урочистості, присвячені Дню захисника Вітчизни.

В організації святкових заходів взяли участь: Спілка козацьких організацій м. Ужгорода ( голова Спілки – Томчич К.К.), Громадська рада при Закарпатській ОДА (голова ради – Греньо М.М.), НВК ЗОШ І ст. з угорською мовою навчання – угорськомовна гімназія (завуч з виховної роботи – Поляк Є.А.), Школа бойового гопака «Шаблезуб» м. Львів (керівник – Пакош О.І.).

Вперше в угорськомовній школі відбулася презентація українського бойового мистецтва – бойового гопака, хортинга.


11 жовтня 2018 року  відбулося засідання президії Закарпатського товариства охорони природи (голова товариства – Геревич О.В.) за участю голови Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М. та експерта Громадської ради – кандидата біологічних наук, доцента кафедри лісівництва географічного факультету УжНУ Мигаля А.В.

Обговорювалися методи покращення роботи та шляхи співпраці Громадської ради при Закарпатській ОДА та Закарпатського товариства охорони природи.

Заплановано комплекс заходів, направлених на виготовлення та встановлення пам’ятного туристичного знаку у витоків річки Біла Тиса (Рахівський район).


10 жовтня 2018 року в м.Ужгороді розпочав роботу IV міжнародний інвестиційний форум «Закарпаття – бізнес в центрі Європи». Цього року в ньому беруть участь понад півтори сотні фахівців.

На відкриття завітали керівництво області, міста Ужгород, парламентарі, дипломати з сусідніх країн ЄС, представники громадських організацій, бізнесових кіл, керівники виноробних підприємств краю. Адже саме виноробна галузь, її проблеми, перспективи  стали головною темою порядку денного цьогорічного заходу.

Учасники заходу проводитимуть дискусії та обмінюватимуться досвідом на теми: «Законодавчі можливості: вирішення актуальних питань виноробної галузі», «Вино та винні дегустації: як правильно сформувати туристичний продукт на прикладі Закарпатської області», «Міжнародний досвід у виноробстві та продажах: практичні кейси».

Форум  став доброю традицією ділового Закарпаття. Він допоможе продовжити  плідну співпрацю бізнесу різних регіонів та дасть початок новим проектам розвитку інвестиційно привабливих галузей.

Від Громадської ради при Закарпатській ОДА в роботі форуму  взяли участь голова Громадської ради при Закарпатській облдержадміністрації Греньо М.М.,  голова комісії   з питань розвитку туристично-рекреаційного комплексу, гірських та сільських територій  Пранничук Б.Д., голова комісії з питань сталого розвитку підприємництва, виробничої, транспортної, фінансової сфер та аграрного сектору  Кіндрат О.О.

 

10 жовтня 2018 року до Дня захисника України, Дня Українського козацтва та Дня створення УПА в ДНВ Ужгородський центр професійно-технічної освіти (керівник - Тимко С.М.) проводився захід «Козацькі забави». Серед запрошених були представники Закарпатського обласного козацького товариства ВГО «Українське реєстрове козацтво», члени Громадської ради при Закарпатській ОДА, представники громадськості області.

Проведення заходів в рамках «Козацьких забав» покликані виховувати у підростаючого покоління мужність, патріотизм, любов до рідної землі, до збереження волі і незалежності України, бажання завжди бути готовими стати на її захист.

Від Громадської ради при Закарпатській ОДА в роботі заходу  взяли участь голова Громадської ради при Закарпатській облдержадміністрації Греньо М.М., голова комісії з питань національно-патріотичного виховання, волонтерської діяльності та захисту прав учасників АТО, отаман Закарпатського обласного козацького товариства ВГО «Українське реєстрове козацтво» Савицький І.О., член Громадської ради Подгорецький В.Г.

 

4 жовтня 2018 року з нагоди Всеукраїнського Дня художника в м.Ужгороді відкрилася виставка живопису, скульптури, графіки та декоративно-прикладного мистецтва. Куратор виставки – Закарпатська організація Національної спілки художників України ( керівник організації – голова Спілки художників Закарпаття, перший заступник голови Громадської ради при Закарпатській ОДА Кузьма Борис Іванович). За результатами виставки відбудеться відбір робіт номінантів на обласну премію ім. Й.Бокшая та А.Ерделі.


28 вересня 2018 року відбулося засідання обласної робочої групи з питань розробки пропозицій до проекту Національного плану управління відходами та функціонування й паспортизації діючих місць видалення відходів.

Від Громадської ради при Закарпатській ОДА в роботі засідання  взяв участь голова Громадської ради при Закарпатській облдержадміністрації Греньо М.М.

23 вересня 2018 року з нагоди святкування Дня Незалежності України та Дня Ужгорода Громадська рада при Закарпатській ОДА організувала виїзне засідання за маршрутом:  м. Ужгород – с. Ділове – г. Піп Іван Мармароський –  м. Ужгород. Учасники сходження провели патріотичний мітинг, а на вершині гори  розгорнули державний прапор України. В заході взяло участь 40 представників громадськості міста та області. 

21 вересня 2018 року в приміщенні наукової бібліотеки УжНУ організовано проведення круглого столу, присвяченого урегулюванню мовного питання в Україні, двостороннім відносинам нашої держави з країнами-сусідами з ЄС, вирішенню соціальних, гуманітарних та інформаційних проблем. Ініціювали захід, який мав назву «Виклики на західних кордонах України: геополітичні, етнокультурні, ідеологічно-інформаційні», представники Закарпатської обласної філії ВО «Рух захисту української мови».

Учасники зібрання, а це представники університету, члени Громадської ради при Закарпатській ОДА, різних наукових інституцій, громадські активісти,  обговорили та підтримали  текст резолюції,  взяли участь в дискусії між представником угорської нацменшини та прихильниками політики підтримки української мови.

Модерували круглий стіл декан факультету суспільних наук Юрій Остапець та голова Закарпатської ОФ ВО «Рух захисту української мови» Ірина Гармасій.

Від Громадської ради при Закарпатській ОДА в роботі круглого столу взяли участь: Кіндрат О.О. – голова комісії з питань сталого розвитку підприємництва, виробничої, транспортної, фінансової сфер та аграрного сектору; Приходько В.П. – голова комісії з питань інвестицій, транскордонного співробітництва та євроінтеграції. 

21 вересня 2018 року в м. Ужгороді відбулася виїзна Рада Генеральної Старшини Всеукраїнської громадської організації «Українське реєстрове козацтво» за участю Гетьмана Українського Реєстрового Козацтва  - академіка Шевченка Анатолія Івановича.

В цей же день на базі Ужгородської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 20 – ліцею «Лідер» Ужгородської міської ради відбулася зустріч педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти з Гетьманом Українського Реєстрового Козацтва Шевченком А.І., присвячена обговоренню питань національно-патріотичного виховання дітей та молоді.

В організації та проведенні цієї зустрічі активну участь взяли Греньо М.М. - голова Громадської ради при Закарпатській ОДА та Савицький І.О. – член президії Громадської ради при Закарпатській ОДА, голова комісії з питань національно-патріотичного виховання, волонтерської діяльності та захисту прав учасників АТО, отаман Закарпатського обласного козацького товариства ВГО «Українське реєстрове козацтво».

30 серпня 2018 року з нагоди  професійного свята – Дня підприємця України  в Ужгородському замку  відбулася  зустріч підприємців з керівниками обласної ради, облдержадміністрації, державної фіскальної служби у Закарпатській області. В зустрічі взяли участь члени президії Громадської ради при Закарпатській ОДА.

В рамках зазначеного заходу за сумлінну працю, вагомий особистий внесок у соціально-економічний розвиток області, високий професіоналізм, зміцнення дохідної бази місцевих бюджетів, активну участь у І турі Всеукраїнського рейтингу «Сумлінні платники податків – 2017» та з нагоди Дня підприємця кращі підприємці області та кращі платники податків були нагороджені відзнаками облдержадміністрації та обласної ради.

8 серпня 2018 року проведено спільне засідання за участю членів президії Громадської ради при Закарпатській ОДА, членів  комісії з питань формування та використання коштів місцевих бюджетів і захисту законних прав та інтересів платників податків Громадської ради при Закарпатській ОДА  (голова комісії Суліма В.В.), членів Громадської ради при  ГУ ДФС у Закарпатській області,  членів ТВ ВГО «Асоціація платників податків України» в Закарпатській області та   департаменту економіки та торгівлі Закарпатської ОДА (Ман Д.М.).  Учасниками розглянуто протокол засідання обласної рейтингової комісії Всеукраїнського рейтингу «Сумлінні платники податків – 2017», підтримано кандидатури  кращих підприємців та сумлінних платників податків Закарпатської області за результатами роботи в 2017 році, рекомендованих для нагородження відзнаками облдержадміністрації та обласної ради з нагоди  Дня підприємця України. 

24 серпня 2018 року з нагоди 27-ї річниці Незалежності України  в рамках Програми «Карпати вивчаємо та охороняємо» членами Громадської ради при Закарпатській ОДА, ГПО «Бокораш» та відділенням туризму НЦ «Шафран» організовано розширене виїзне засідання на хребет  Свидовець. В заході взяло участь 50 представників громадських організацій краю.
На вершині хребта учасники походу розгорнули прапор України та провели патріотичний мітинг.

23 серпня 2018 року відбулися урочисті заходи з нагоди святкування Дня Державного Прапора України та Дня Незалежності, в яких взяли участь члени Громадської ради при Закарпатській ОДА.

18 серпня 2018 року Громадською радою при Закарпатській ОДА, ГПО «Бокораш» та відділенням туризму НЦ «Шафран» для учасників «круглого столу» з нагоди 15-річчя Міжнародної експедиції сплаву на бокорах річкою Тиса організовано сплав на катамаранах річкою Тиса з м. Хуст до м. Виноградів. По завершенні сплаву всі учасники були нагороджені пам’ятними медалями та свідоцтвами. 

17 серпня 2018 року  за ініціативи Громадської ради при Закарпатській ОДА з нагоди 15-річчя Міжнародної експедиції сплаву на бокорах річкою Тиса відбувся «круглий стіл» на тему: «Історичний аспект та сучасні реалії природокористування в басейні річки Тиса».
Учасники «круглого столу» обговорили проблемні питання щодо сучасного стану водних ресурсів басейну р. Тиси, історичного аспекту лісокористування на Закарпатті, відновлення музею лісу та сплаву, виховного та просвітницького значення експедиції як вагомого елементу транскордонної співпраці у галузі збереження та відтворення довкілля та ін..
     
16 серпня 2018 року в облдержадміністрації  відбулася колегія департаменту освіти Закарпатської ОДА, в роботі якої взяв участь член колегії  -  голова Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо Михайло Михайлович.

05 серпня 2018 року в рамках Програми «Карпати вивчаємо та охороняємо» членами Громадської ради при Закарпатській ОДА, ГПО «Бокораш» та відділенням туризму НЦ «Шафран» організовано розширене виїзне засідання на г. Близниця (Рахівський район). В заході, присвяченому святкуванню 27-ї річниці Незалежності України, взяло участь 30 представників громадських організацій Ужгорода. 

30 липня 2018 року відбулося спільне засідання за участю Управління національностей та релігій Закарпатської ОДА (Й.Резеш), президії Громадської ради при Закарпатській ОДА (М.Греньо), голів громадських об’єднань та  представників національних меншин із експертом Проекту Ради Європи «Зміцнення підтримки національних меншин в Україні», що реалізується як частина спільної програми Ради Європи та Європейського Союзу «Партнерство заради належного врядування» (Н.Мекахаль).

Результатом обговорення та досліджень стане розробка рекомендацій Ради Європи для Уряду України щодо подальшого вдосконалення дорадчо-консультаційних механізмів у відповідності до положень Рамкової конвенції про захист національних меншин та Європейської хартії регіональних мов або мов меншин. 

27 липня 2018 року в Закарпатській облдержадміністрації департаментом економіки та торгівлі Закарпатської ОДА (Ман Д.М.) за участю президії Громадської ради при Закарпатській ОДА, Спілки підприємців Закарпаття та Регіональної ради підприємців Закарпаття організовано проведення урочистостей, присвячених Дню працівника торгівлі. З нагоди свята присутніх привітали голова облдержадміністрації Геннадій Москаль та перший заступник голови обласної ради Йосип Борто. Керівники області нагородили передовиків галузі грамотами та подяками облдержадміністрації та обласної ради. В урочистостях взяв участь голова Громадської ради при Закарпатській ОДА Михайло Греньо.

11 липня 2018 року в приміщенні облдержадміністрації відбулося засідання регіональної Ради підприємців у Закарпатській області, на якому, серед інших, обговорювалися такі питання:
•    Про діяльність регіональної міжвідомчої комісії з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств.
•    Про механізм відшкодування відсоткових ставок за кредитами, залученими суб’єктами малого і середнього підприємництва для реалізації інвестиційних проектів – у рамках «Програми розвитку малого і середнього підприємництва в області на 2017 – 2018 роки».
•    Щодо діяльності Центру підтримки підприємництва.
     
Учасники засідання підтримали інноваційну ідею департаменту економічного розвитку і торгівлі Закарпатської ОДА щодо створення Центру підтримки підприємництва. Центр підтримки підприємництва відкритий і функціонуватиме в Закарпатській обласній державній адміністрації. Його завдання – забезпечити інформаційну та консультативну підтримку для бізнесу при започаткуванні та веденні господарської діяльності.
В засіданні регіональної Ради та відкритті Центру підтримки підприємництва взяли участь голова Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М. та його заступники – Лукша О.В. та Кіндрат О.О.


28 червня 2018 року  в  готелі «Олд Континент» відбулася зустріч представників громадських організацій міста з Надзвичайним та Повноважним Послом Чеської республіки в Україні п. Радеком Матулою. Від Громадської ради при Закарпатській ОДА в зустрічі взяли участь:
-    Кіндрат О.О. – заступник голови Громадської ради при Закарпатській ОДА;
-    Приходько В.П. – голова комісії з питань інвестицій, транскордонного співробітництва та євроінтеграції;
-    Кривошапко В.В. – голова комісії з питань національних спільнот.


25 червня 2018 року  департаментом екології та природних ресурсів Закарпатської ОДА організовано проведення «круглого столу» на тему «Обговорення Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» та його застосування». В роботі «круглого столу» взяли участь представники Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М., Лукша О.В., Пересоляк В.Ю.,  Пранничук Б.Д., а також радник-експерт з екологічних питань Мигаль А.


21 червня 2018 року  в приміщенні Ужгородської ЗОШ І – ІІІ ст. № 8 Ужгородської міської ради проводилось виїзне розширене засідання колегії департаменту освіти і науки Закарпатської облдержадміністрації. В роботі засідання взяв участь голова Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М.


17 червня 2018 року  за участю  членів президії Громадської ради при Закарпатській ОДА, громадського природоохоронного об’єднання «Бокораш» та відділення туризму навчального центру «Шафран» в рамках програми «Карпати вивчаємо та охороняємо» організовано еколого-просвітницьку акцію – сходження на гору Піп Іван.  В акції  взяло участь 90 представників громадськості міста та області.


15 червня 2018 року в Закарпатській облдержадміністрації відбулося чергове засідання конкурсної комісії з розгляду поданого ТОВ «Еколенд Плюс»  інвестиційного проекту «Будівництво сміттєпереробного об’єкту (сортувального цеху та полігону твердих побутових відходів) в урочищі «Тайня» с. Вовкове Середнянської селищної ради Ужгородського району».
 В засіданні конкурсної комісії взяв участь заступник голови Громадської ради, голова комісії  з питань сталого розвитку підприємництва, виробничої, транспортної, фінансової сфер та аграрного сектору Кіндрат О.О.


12 червня 2018 року голова Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М. взяв участь в роботі наради з питань підготовки проекту «Збереження екосистеми долини річки Тиса на прикордонній території України, Угорщини, Румунії та Словаччини». На нараді були присутні: народний депутат України Горват Р.І., перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Негода В.А., заст..голови Закарпатської ОДА Мікулін В.П. , виконавчий директор регіональної асоціації органів місцевого самоврядування «Закарпаття – за чисте довкілля» Суран В.В. та ін. 
За результатами обговорення вирішено рекомендувати Закарпатській ОДА спільно з асоціацією органів місцевого самоврядування «Закарпаття – за чисте довкілля», іншим органам місцевого самоврядування, представникам громадськості, народним депутатам України опрацювати проект «Збереження екосистеми долини річки Тиса на прикордонній території України, Угорщини, Румунії та Словаччини», розробити план подальших дій та надати Кабміну України пропозиції щодо шляхів вирішення проблеми із забруднення річок та прикордонних територій області.


12 червня 2018 року в Закарпатській облдержадміністрації відбулося засідання конкурсної комісії з розгляду поданих суб’єктами господарювання  документів на конкурсний відбір інвестиційних проектів у сфері поводження з твердими побутовими відходами, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів обласного бюджету у 2018 році. В засіданні комісії взяв участь заступник голови Громадської ради Кіндрат О.О.


11 червня 2018 року  відбувся «круглий стіл» на тему «Розробка Стратегії розвитку міста «Ужгород – 2030». Від Громадської ради при Закарпатській ОДА в ньому взяли участь Греньо М.М. – голова ГР, Приходько В.П., Лукща О.В., Кіндрат О.О., Станкевич О.І. 
На «круглому столі» з доповідями виступили члени президії Громадської ради Приходько В.П. (тема виступу «Науково-технічна та інноваційна діяльність») та Лукша О.В. (тема виступу «Розширений і деталізований SWOT-аналіз до проекту Стратегії розвитку міста «Ужгород – 2030»).


10 червня 2018 року  на виконання Програми «Карпати вивчаємо та охороняємо» в рамках  еколого-просвітницької  акції  «За збереження довкілля басейну р. Тиса» та «Тиса – молодша сестра Дунаю» членами Громадської ради при Закарпатській ОДА, ГПО «Бокораш» та відділенням туризму НЦ «Шафран» організовано проведення сплаву на катамаранах по річці Тиса. В акції  взяло участь понад 50 представників громадськості міста та області.


 7 червня 2018 року  відбулося спільне засідання Громадської ради при Головному управлінні ДФС у Закарпатській області та Громадської ради при Закарпатській обласній державній адміністрації.
Обговорювалися ефективність роботи «Єдиного вікна», зміни до Податкового кодексу та призначення керівництва Закарпатської митниці на постійні посади
У роботі розширеного засідання взяли участь Микола Ясевич – в.о. заступника начальника Закарпатської митниці ДФС,  Зиґмунд Гадар – начальник управління організації митного контролю Закарпатської митниці ДФС, від Громадської ради при Закарпатській ОДА  Греньо М.М. – голова Громадської ради та члени ради  Кіндрат О.О., Пересоляк В.Ю., Суліма В.В., 
Волощук М.Г., Кілару Ю.О.
     Прийняті та направлені відповідні звернення до голови ДФСУ та прем’єр-міністра України про необхідність призначення на постійні посади керівництва Закарпатської митниці ДФС. 


04 червня 2018 року  Карпатським біосферним заповідником,  Департаментом екології та природних ресурсів Закарпатської ОДА, Громадською радою при Закарпатській ОДА, Українським товариством охорони птахів та Закарпатським товариством охорони природи організовано проведення «круглого столу» з нагоди 50-річчя створення Карпатського заповідника та відзначення Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища. Тема «круглого столу»: «Роль Карпатського біосферного заповідника та інших природоохоронних територій у збереженні природних і культурних цінностей та реалізації стратегії сталого розвитку на Закарпатті». 
     Від Громадської ради в роботі «круглого столу» взяли участь:
Греньо М.М, - голова Громадської ради при Закарпатській ОДА; Лукша О.В. – член президії ГР, голова комісії з питань стратегічного соціально-економічного розвитку, раціонального  використання ресурсного потенціалу і реформ; Пересоляк В.Ю. – член президії ГР, голова комісії з питань сталої стратегії розвитку земельної реформи, природокористування та збереження довкілля та Пранничук Б.Д. – член президії ГР, голова комісії з питань розвитку туристично-рекреаційного комплексу, гірських та сільських територій.


31.05.2018 р. відбулося засідання президії  Громадської ради при Закарпатській ОДА з порядком денним:

1. Обговорення проекту Меморандуму про співпрацю між Сектором Державної регуляторної служби України у Закарпатській області, департаментом економічного розвитку і торгівлі Закарпатської облдержадміністрації, Громадською радою при Закарпатській обласній державній адміністрації, Регіональним відділенням Українського союзу промисловців та підприємців в Закарпатській області та Координаційною радою підприємців Закарпаття.
2. Про функціонування ринку природного газу на Закарпатті. Звернення до Кабінету Міністрів України.
3. Про затвердження плану проведення спільних міроприємств президією Громадської ради при Закарпатській ОДА та дирекцією Карпатського біосферного заповідника з нагоди 50-річчя створення КБЗ.
4. Про участь членів президії Громадської ради при Закарпатській ОДА в заходах, що проводилися в травні 2018 року.
5. Про виконання програми «Люби та вивчай свій край» за І- ІІ квартали 2018 року.
6. Різне.
Проекти, рішення та відповідна інформація  засідання президії розміщені на сайті Громадської ради при Закарпатській ОДА в рубриці «Матеріали». 


27 травня 2018 року за участю  членів президії Громадської ради при Закарпатській ОДА, громадського природоохоронного об’єднання «Бокораш» та відділення туризму навчального центру «Шафран» в рамках програми «Люби і вивчай свій край» та з нагоди 50-річчя з дня заснування Карпатського біосферного заповідника організовано еколого-просвітницьку акцію – сходження на найвищу вершину України - гору Говерлу (2061 м н.р.м.). Щира подяка заступнику директора Карпатського біосферного заповідника, доктору біологічних наук Гамору Федору за пізнавальну екскурсію та за сюрприз - свідоцтва про засвідчення сходження. Також щиро вдячні працівникам заповідника Волощуку Миколі, Кухару Денису, Ратізнику Павлу, Титору Миколі, які супроводжували туристичний похід і розповіли багато цікавих фактів про флору і фауну краю.


24 травня 2018 р. Головним управлінням Пенсійного фонду України в Закарпатській області організовано проведення засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, активізації роботи по виявленню фактів використання праці неоформлених працівників та порушень законодавства про працю. В роботі засідання взяли участь голова Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М., член президії, голова комісії  з питань сталого розвитку підприємництва, виробничої, транспортної, фінансової сфер та аграрного сектору Кіндрат О.О., член президії, голова комісії  з питань формування та використання коштів місцевих бюджетів і захисту законних прав та інтересів платників податків Суліма В.В. та та член Громадської ради, керівник місцевий осередку Всеукраїнської громадської організації «Асоціація ветеранів Державної податкової служби України» Волощук М.Г.


23 травня 2018 р. відбулося спільне засідання оперативного енергетичного штабу при Закарпатській облдержадміністрації, в якому взяли участь голова Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М. та член президії Кіндрат О.О. На засіданні обговорено та прийнято Звернення до Кабінету Міністрів  України щодо забезпечення функціонування ринку природного газу на 2018 – 2020 роки.


16 травня 2018 р. відбулося засідання комісії № 16 «З питань розвитку туристично-рекреаційного комплексу, гірських та сільських територій» (голова комісії – Пранничук Б.Д.), в якому взяв участь Гамор Ф.Д. – заступник директора Карпатського біосферного заповідника. На засіданні обговорили комплекс заходів по відзначенню 50-річчя створення КБЗ, а саме: 27 травня  - організацію сходження на г. Говерлу; 4 червня – відкриття фотовиставки, проведення круглого столу, організацію урочистих заходів в Закарпатській ОДА та філіях Карпатського біосферного заповідника на території області ( містах Виноградів, Хуст, Тячів, Рахів).


16 травня 2018 р. відбулася робоча зустріч голови Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М. із заступником директора Карпатського біосферного заповідника Гамором В.Д. Обговорювалися організаційні заходи по відзначенню 50-річчя з дня заснування Карпатського біосферного заповідника. 


15 травня 2018 р.року відбулося спільне засідання комісій Громадської ради при Закарпатській ОДА:
     № 5 «З питань сталого розвитку підприємництва, виробничої, транспортної, фінансової сфер та аграрного сектору» (голова комісії – Кіндрат О.О.);
     № 6 «З питань формування та використання коштів місцевих бюджетів і захисту законних прав та інтересів платників податків» ( голова комісії – Суліма В.В.);
     № 9 «З питань сталої стратегії розвитку земельної реформи, природокористування та збереження довкілля» (голова комісії – Пересоляк В.Ю.).
     В роботі спільного засідання взяли участь:
Лазоренко І.Р. – начальник відділу розвитку промисловості , торгівлі та підприємництва Закарпатської ОДА, Ротару Ю.С. – заступник начальника управління, начальник відділу регуляторної та цінової політики, Ганусич Н.М. – завідувач Сектору державної регуляторної служби у Закарпатській області.
Обговорювалися питання щодо активізації громадськості в розгляді проектів рішень органів місцевого самоврядування, які містять ознаки регуляторного характеру.
Прийнято рішення підготувати Меморандум про співпрацю між:
-    Департаментом економічного розвитку та торгівлі (Ман Д.М.);
-    Сектором Державної регуляторної служби у Закарпатській області (Ганусич Н.М.);
-    Громадською радою при Закарпатській ОДА (Греньо М.М.);
-    Регіональним відділенням УСПП в Закарпатській області (Кіндрат О.О.);
-    Спілкою роботодавців Закарпаття (Панов В.О.);
-    Регіональною радою підприємців у Закарпатській області (Андріїв А.Є.)
та план реалізації дій по дотриманню регуляторного законодавства у Закарпатській області.


13 травня 2018 р. на виконання програми «Люби і вивчай свій край» президія Громадської ради при Закарпатській ОДА та громадське природоохоронне об’єднання «Бокораш» організували еколого-просвітницьку акцію – туристичний похід вихідного дня за маршрутом: с.Буковець – Великий Вододільний хребет – г. Пікуй  - с. Біласовиця.
Учасники акції зустрілися з депутатом Воловецької районної  ради Щербеєм І.В.,  головою села Буковець Комарницьким Я.С. та  директором Воловецького ДЛГ Росулом В.В.
Під час проходження маршруту учасники мали змогу ознайомитися з умовами життя та праці жителів високогірних сіл Воловеччини.


11 травня 2018 р. на заводі «Єврокар» відбулася робоча зустріч Прем’єр-міністра України Гройсмана В. з представниками влади, бізнесу та громадськості Закарпаття. Від Громадської ради при Закарпатській ОДА в зустрічі взяли участь голова Громадської ради – Греньо М.М. та його заступник, голова РВ УСПП в Закарпатській області  - Кіндрат О.О.


9 травня 2018 р. члени  президії  Громадської ради при Закарпатській ОДА взяли участь у заходах, присвячених Дню Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Вінки та квіти до пам’ятників воїнам, полеглим у Великій Вітчизняній війні, у воєнних конфліктах поклали: голова Громадської ради - Греньо М.М., члени президії  - Лукша О.В., Приходько В.П., Кіндрат О.О., Пересоляк В.Ю., Путінцев В.Ю. 


22 квітня 2018 року за участю  членів президії Громадської ради при Закарпатській ОДА, громадського природоохоронного об’єднання «Бокораш» та відділення туризму навчального центру «Шафран» відбулося виїзне засідання на полонину Руна за маршрутом: м. Ужгород – с. Тур’я Поляна    -    с. Липовець  –   полонина Руна   –   озеро Комсомольське –   
 с. Лумшори -   м. Ужгород. 
В еколого-просвітницькому поході вихідного дня взяли участь 77 чоловік. 
Учасники акції ознайомилися з умовами життя горян, зустрілися з жителями с. Липовець,  обговорили існуючі екологічні проблемами регіону.          Вивчивши екологічну обстановку на полонині Руна, члени походу вирішили прибрати сміття на вершині. 
Завершальною частиною виїзного засідання стало ознайомлення з курортно-туристичним комплексом с. Лумшори. 
По завершенні засідання голова Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М. вручив всім учасникам пам’ятні свідоцтва та медалі.


20 квітня 2018 року відбулося засідання комісії  з питань праці, зайнятості та соціального захисту населення. Розглянуто Звернення ГО ветеранів держслужбовців до органів Пенсійного фонду. Доповідач - Путінцев В.Ю., член президії Громадської ради при Закарпатській ОДА, голова комісії. 


25.04.2018 р. відбулося засідання президії  Громадської ради при Закарпатській ОДА з порядком денним:
1. Підсумки роботи круглого столу на тему «Вплив вітрових елекрогенеруючих станцій на сталий розвиток гірських територій Закарпаття».
2. Програма розвитку малого та середнього бізнесу у співпраці з органами місцевого самоврядування.
3. Програма втілення еколого-просвітницької акції «Люби та вивчай свій край» на 2018 рік.
4. Про звернення ГО ветеранів держслужбовців до органів Пенсійного фонду.
5. Різне.
В роботі засідання взяли участь члени президії Громадської ради при Закарпатській ОДА, а також запрошені – начальник відділу розвитку промисловості, торгівлі й підприємництва облдержадміністрації Лазоренко Г.Д., голова ГО ветеранів держслужбовців Закарпаття Шатров В.А.
Інформація Пересоляка В.Ю. - члена президії ГР,  голови комісії з питань сталої стратегії розвитку  земельної реформи, природокористування та 
збереження довкілля – про підсумки роботи круглого столу на тему «Вплив вітрових елекрогенеруючих станцій на сталий розвиток гірських територій Закарпаття» прийнята до відома.
На засіданні президії розроблені конкретні заходи, направлені на реалізацію програми надання кредитів, спрямованих на розвиток малого та середнього бізнесу, умови повернення кредитних відсотків та співпрацю в цих питаннях з органами місцевого самоврядування. 
Члени президії прийняли за основу Програму еколого-просвітницької акції «Люби та вивчай свій край» на 2018 рік (матеріали додаються). Доповідач -  Пранничук Б.Д. – голова комісії з питань розвитку туристично-рекреаційного комплексу, гірських та сільських територій. Координатор проекту – голова Громадської ради Греньо М.М. 
На засіданні також прийнято рішення направити Звернення ГО ветеранів держслужбовців до органів Пенсійного фонду.


20 квітня 2018 року члени Громадської ради при Закарпатській ОДА взяли участь в проведенні круглого столу з питання громадського обговорення проекту Антикорупційної програми Закарпатської обласної державної адміністрації на 2018 рік.
Обговорювалися мета, основні завдання, ефективність Антикорупційної програми. Від Громадської ради в роботі круглого столу взяли участь: Греньо М.М. – голова Громадської ради, Пазина Р.О. – голова комісії з питань співпраці з органами правопорядку, розвитку правового забезпечення інвестиційної регуляторної політики та громадянського суспільства, а також члени комісії з питань законності і правопорядку, протидії корупції  та захисту прав людини.


12 квітня 2018 року Закарпатський відокремлений підрозділ Центру розвитку місцевого самоврядування організував бізнес-форум Перечинської ОТГ «Стратегічний діалог». На форум були запрошені: голова Перечинської міської ОТГ Погоріляк І., директор Закарпатського ВП ЦРМС Дем’янчук І., начальник ЗОУ АТ «Ощадбанк» Гордійчук М., представник UkraineInvest в Західній Україні Павлій А., представники Перечинської міськради,  члени громадських організацій,  приватні підприємці.

Від Громадської ради при Закарпатській ОДА  в форумі взяли участь голова Громадської ради Греньо М.М., члени президії  Кіндрат О.О. та Пересоляк В.Ю.

На форумі обговорювалися переваги започаткування бізнесу та створення передумов для розвитку бізнесу в Перечинській ОТГ, співпраця бізнесу та влади, а також приклади успішного ведення бізнесу в Перечинській ОТГ на прикладі ТОВ «Джерела Карпат», ТОВ «Індустрія деревообробки» та ТОВ «Самвер».

В ході дискусій прийнято цілий ряд рішень та рекомендацій для  владних та бізнесових структур.


У середу, 4  квітня 2018 року, ГО «Інститут раціонального природокористування» та Громадська рада при Закарпатській облдержадміністрації у співпраці з ГО «Закарпатська асоціація зеленого сільського туризму», НДІ «Інститут державного управління та регіонального розвитку», кафедрою землевпорядкування та кадастру, кафедрою лісівництва та кафедрою  фізичної географії  та раціонального природокористування Ужгородського національного університету провели круглий стіл  «Вплив вітрових елекрогенеруючих станцій на сталий розвиток гірських територій Закарпаття».
Зустріч фахівців, науковців, державних урядовців та громадськості проходила у залі Вченої ради УжНУ. 
Модератор – завідувач кафедри землевпорядкування та кадастру УжНУ, член президії ГР, голова комісії з питань сталої стратегії розвитку земельної реформи, природокористування та збереження довкілля, кандидат наук з державного управління, доцент  Пересоляк Владислав.
Проект  будівництва вітрової електрогенеруючої станції в Воловецькому районі  представили :  п. Лоик Лерміньо -  представник інвестора  та п. Святослав Жмуцькиий - координатор проекту від ТОВ «Атлас Воловець Енерджи».
З фундаментальною доповіддю на тему «Стан, проблеми та розвиток енергетики Закарпаття із застосуванням відновлювальних ресурсів в контексті сталого розвитку регіону» виступив Поп Степан, доктор фізико-математичних наук, професор, завідувач кафедри фізичної географії та раціонального природокористування
В обговоренні проекту взяли участь  керівник департаменту інфраструктури, розвитку і утримання мережі автомобільних доріг загального користування місцевого значення та житлово-комунального господарства  Закарпатської ОДА  Маляр Едуард, завідувач кафедри лісопаркового господарства географічного факультету УжНУ кандидат  біологічних наук, доцент Потіш Людвіг, заступник  директора департаменту екології та  природних ресурсів Закарпатської ОДА Шпонтак Юрій, голова ГО «Закарпатська асоціація зеленого сільського туризму» Пранничук Богдан, голова Громадської ради при Закарпатській ОДА  Греньо Михайло, член президії Громадської ради, голова комісії з питань стратегічного соціально-економічного розвитку, раціонального використання ресурсного потенціалу і реформ, кандидат фізико-математичних наук, доцент  Лукша Олег та інші.
Участь у круглому столі також взяли представники органів місцевого самоврядування Воловецького та Свалявського районів, а також  тих населених пунктів, на території яких планується будівництво вітрової електрогенеруючої станції.


28.03.2018 р. відбулося засідання президії  Громадської ради при Закарпатській ОДА, на якому були розглянуті та затверджені пропозиції до проекту «Реалізація інвестиційного туристично-рекреаційного комплексу «Свидовець» в умовах сталого розвитку сільських територій регіону».
Разом з тим, учасники  засідання внесли  пропозицію провести 05.04.2018р. круглий стіл з обговорення економічних проблем, порушених в даному проекті. Робочій групі (Пересоляк В.Ю., Пранничук Б.М., Лукша О.В.)  доручено узагальнити всі пропозиції до проекту «Реалізація інвестиційного туристично-рекреаційного комплексу «Свидовець» в умовах сталого розвитку сільських територій регіону»  і до 10.04.2018 р. направити їх в Міністерство економічного розвитку і торгівлі України.
На засіданні президії прийнято до відома інформацію Лукші О.В. про ситуацію зі створенням ОТГ (об’єднаних територіальних громад) в Закарпатській області.
Також прийнято до відома інформацію про участь 04.04.2018 р. членів президії Громадської ради при Закарпатській ОДА в заходах, присвячених боротьбі з онкологічними хворобами (Козак Т.Ю.).
Президія прийняла рішення про надання допомоги Закарпатському обласному осередку Української федерації спорту інвалідів з ураженням опорно-рухового апарату  в активізації пошуку інвесторів для добудови в м. Ужгороді Спортивно-реабілітаційного центру для інвалідів з ураженням опорно-рухового апарату та інвалідів АТО (Лизанець О.М.).    


У вівторок, 20 березня, ГО «Закарпатська асоціація зеленого сільського туризму» та Громадська рада при Закарпатській облдержадміністрації у співпраці з ГО «Інститут раціонального природокористування», НДІ «Інститут державного управління та регіонального розвитку», кафедрою землевпорядкування та кадастру, кафедрою лісівництва та кафедрою  фізичної географії  та раціонального природокористування Ужгородського національного університету провели круглий стіл «Реалізація інвестиційного туристично-рекреаційного комплексу «Свидовець» в умовах сталого розвитку сільських територій регіону».
Зустріч фахівців, науковців, державних урядовців та громадськості проходила у залі Вченої ради УжНУ.  Модератор – член президії Громадської ради при Закарпатській ОДА, голова комісії з питань розвитку туристично-рекреаційного комплексу, гірських та сільських територій, очільник ГО «Закарпатська асоціація зеленого сільського туризму» Богдан Пранничук.
Проект інвестиційного туристично-рекреаційного комплексу «Свидовець» представив координатор проекту від Закарпатської ОДА Юрій Добровольський.
В обговоренні проекту взяли участь завідувач кафедри фізичної географії та раціонального природокористування УжНУ, доктор фізико-математичних наук, професор  Степан Поп,  заступник директора Карпатського біосферного заповідника, доктор біологічних наук, професор Федір Гамор, директор НДІ «Інститут державного управління та регіонального розвитку» УжНУ, завідувач кафедри міжнародних економічних відносин, доктор економічних наук, професор Володимир Приходько, завідувач кафедри землевпорядкування та кадастру УжНУ, член президії ГР, голова комісії з питань сталої стратегії розвитку земельної реформи, природокористування та збереження довкілля, кандидат наук з державного управління, доцент Владислав Пересоляк, начальник Закарпатського  обласного управління лісового та мисливського господарства Валерій Мурга,  голова Громадської ради при Закарпатській ОДА Михайло Греньо, член президії Громадської ради, голова комісії з питань стратегічного соціально-економічного розвитку, раціонального використання ресурсного потенціалу і реформ, кандидат фізико-математичних наук, доцент Олег Лукша та інші.
Участь у круглому столі також взяли представники місцевої влади Рахівського району і тих населених пунктів, на території яких планується розмістити інвестиційний туристично-рекреаційний комплекс «Свидовець».


11 березня 2018 року за участю  членів президії Громадської ради при Закарпатській ОДА, громадського природоохоронного об’єднання «Бокораш» та навчального центру «Шафран» відбулося виїзне засідання на водоспад Воєводино (Перечинський район, с. Тур’я Поляна).
В засіданні взяли участь 35 представників громадських об’єднань області. Під час подорожі до водоспаду Воєводино учасники виїзного засідання ознайомилися з роботою міні-ГЕС в с. Тур’я Поляна, обговорили існуючі екологічні проблемами регіону та шляхи їх вирішення.
По завершенні засідання голова Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М. вручив всім учасникам пам’ятні свідоцтва та медалі.
 

Остання зміна сторінки: 16-10-2018 11:56

Дивіться також