Діяльність

11.10.2019 р. відбулася планова зустріч голови Закарпатської облдержадміністрації Бондаренка І.С. з президією Громадської ради при Закарпатській ОДА.

Обговорювалися питання покращення роботи президії та комісій Громадської ради, а також налагодження ефективної співпраці зі структурними підрозділами облдержадміністрації.


25.09.2019 р. відбулося засідання колегії департаменту економічного розвитку і торгівлі Закарпатської облдержадміністрації.

Обговорювалися розробка Плану заходів з реалізації Стратегії розвитку Закарпатської області на період до 2021 – 2027 років, підготовка до проведення інвестиційного форуму «Закарпаття – бізнес в центрі Європи» та ін.

Від Громадської ради при Закарпатській ОДА в роботі засідання взяв участь член колегії, голова ради Греньо М.М.


24.09.2019 р. проведена робоча зустріч членів президії Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М. та Кіндрата О.О. із заступниками голови обласної державної адміністрації Гетманенком О.О. та Травіною О.В.

Обговорювалися питання подальшої співпраці та організації засідання президії Громадської ради за участю керівництва області.


20.09.2019 р. у м.Київ відбулася нарада голів (представників) Громадських рад України, організована Координаційним Комітетом Громадських рад України. Участь у нараді взяв і представник Громадської  ради при Закарпатській обласній державній адміністрації.


17.09.2019 р. в малому залі облдержадміністрації відбувся брифінг, на якому було презентовано пропозицію нового районного поділу Закарпатської області. 
Спікери брифінгу Орест Микита (керівник проектів Інституту регіонального розвитку, м.Львів) та Андрій Шекета (Глава Ради Старійшин Фундації регіональних ініціатив, депутат Закарпатської обласної ради, член робочої групи ОДА з впровадження реформи децентралізації) дали роз’яснення, за якими критеріями пропонується створювати нові укрупнені райони, чому актуалізувалось питання вдосконалення районного поділу областей по всій Україні і як цей процес вплине на життя громадян Закарпаття.
Від Громадської ради при Закарпатській ОДА в роботі брифінгу взяли участь члени президії Лукша О.В. та Бережанський М.М.


16.09.2019 р. за участю голови Закарпатської ОДА Ігоря Бондаренка відбулося засідання обласної комісії з оцінки та забезпечення проведення конкурсного відбору інвестиційних програм (проектів), що можуть реалізовуватися за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку.
Від Громадської ради при Закарпатській ОДА в засіданні комісії взяли участь голова ради Греньо М.М. та член президії Кіндрат О.О.


04.09.19 р. під головуванням першого заступника голови державної адміністрації Дурана І.П. та директора департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Мана Д. М. відбулося чергове засідання робочої групи з розроблення проекту Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на період 2021 – 2027 років та плану заходів з її реалізації.

Питання порядку денного:

  1. Презентація SWOT-матриці порівняльних переваг, викликів та ризиків та стратегічних цілей Регіональної стратегії Закарпатської області до 2027 року (доповідач – Приходько В.П.);
  2. Про порядок здійснення стратегічної екологічної оцінки, етапи здійснення стратегічної екологічної оцінки та основні вимоги (доповідач -  Лукша О.В.);
  3. Обговорення результатів аналізу щодо визначення SMART- спеціалізації в Регіональній стратегії Закарпатської області до 2027 (доповідачі -  Багрій Л.О. та Симочко Т.М.);
  4. Про проекти до операційної цілі «Підтримка малого і середнього підприємництва» (доповідач – Сюсько М.М.).

Від Громадської ради при Закарпатській ОДА в засіданні робочої групи взяли участь члени президії Приходько В.П. та Лукша О.В.( з доповідями), Кіндрат О.О., Бережанський М.М., Пересоляк В.Ю. та голова ради Греньо М.М.


На виконання стратегії програми «Карпати вивчаємо та охороняємо» президією Громадської ради при Закарпатській ОДА  організовано та проведено еколого-просвітницькі акції:
•    18.08.2019 р. сплав на катамаранах р. Тиса; 
•    25.08.2019 р. на честь Дня Державного прапора та 28-ї річниці Незалежності України сходження на гірський хребет Свидовець.
На честь Дня Державного прапора учасники сходження підняли прапор України на Свидовецькому хребті. В акції взяли участь 70 представників громадських організацій міста Ужгорода та Закарпатської області.


11.08.2019 р. в рамках реалізації стратегії програми «Карпати вивчаємо та охороняємо» президією Громадської ради при Закарпатській ОДА організовано еколого-просвітницьку акцію – туристичний похід вихідного дня  за маршрутом:  м. Ужгород  –    с. Кваси -  гора  Мунчел  (1305 м) – полонина Скапеська  (1727 м)  –  полонина Примаротик  (1775 м)  –  гора Петрос  (2020м)  - м. Ужгород.
В акції взяли участь 40 представників громадських організацій області.   


06.08.2019 р. під головуванням першого заступника голови державної адміністрації Дурана І.П. відбулося чергове засідання робочої групи з питань розроблення регіонального плану управління відходами до 2030 року.
В засіданні взяв участь член робочої групи, голова Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М.


05.08.2019 р. відбулася робоча зустріч голови Закарпатської ОДА Бондаренка І.С з головою Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М., на якій обговорювалися шляхи співпраці облдержадміністрації з інститутами громадянського суспільства, що входять до складу Громадської ради.


04.08.2019 р. відбувся І-й Міжнародний сплав річкою Тиса «РОТАРІ РАФТИНГ -  2019»,  який організували Ротарі клуб м. Ужгорода, Громадська рада при Закарпатській ОДА та Громадське природоохоронне об’єднання «Бокораш». В еколого-просвітницькій акції взяли участь 40 представників громадських організацій області. Учасники акції ознайомилися не тільки з мальовничою природою берегів річки Тиса, а й з  екологічним станом її басейну. 


01.08.2019 р. під головуванням  голови Закарпатської ОДА Бондаренка І.С. відбулося чергове засідання робочої групи з розроблення проекту Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на період 2021 – 2027 років та плану заходів з її реалізації. Обговорювалися стан підготовки проектів Регіональної стратегії та проект бачення розвитку Закарпатської області,  SWOT- аналіз та SMART –аналіз Регіональної стратегії до 2027 року та інші. Від Громадської ради при Закарпатській ОДА в засіданні взяли участь члени президії Лукша О.В. та Приходько В.П.


28.07.2019 р. в рамках реалізації стратегії програми «Карпати вивчаємо та охороняємо» президією Громадської ради при Закарпатській ОДА організовано еколого-просвітницьку акцію – туристичний похід  за маршрутом:  м. Ужгород  –   с. Луги -  полонина Балцетул – хребет Чорногірський  -   г. Піп Іван Чорногірський (2026 м) – г. Вихід (1471 м) – м. Рахів  -  м. Ужгород. В акції взяли участь 35 представників громадських організацій області.   


24.07.2019 р. відбулося засідання Громадської ради при ГУ ДФС в Закарпатській області. На порядок денний виносилися, зокрема, такі питання:
1.    Щодо концепції створення Державної митної служби України.
2.    Щодо практичної реалізації основних положень Указу Президента України від 09.07.2019 № 505/2019 «Про заходи щодо протидії контрабанді та корупції під час митного оформлення товарів».
Від Громадської ради при Закарпатській ОДА в роботі засідання та обговоренні вищезгаданих питань  взяли участь голова ради Греньо М.М.,  голова комісії з питань співпраці з органами правопорядку,  розвитку правового забезпечення інвестиційної регуляторної політики та громадянського суспільства  Пазина Р.О., голова комісії з питань сталого розвитку підприємництва, виробничої, транспортної, фінансової сфер та аграрного сектору Кіндрат О.О., члени ради Волощук М.Г.,  Кілару Ю.О.


16.07.2019 р. в Закарпатській ОДА під спільним керівництвом голови ОДА Ігоря Бондаренка та голови обласної ради Михайла Рівіса відбулося засідання робочої групи з питань розміщення вітрової електростанції 120 МВт на Боржавській полонині.
Під час жвавої дискусії учасники робочої групи висловили різні думки щодо доцільності будівництва вказаного енергооб’єкта. Після завершення обговорення члени робочої групи вирішили додатково вивчити ситуацію щодо розміщення вітрової електростанції на території Воловецького і Свалявського районів для ухвалення зваженого рішення в інтересах мешканців краю.  
Від Громадської ради при Закарпатській ОДА в засіданні робочої групи взяли участь голова комісії з питань стратегічного і екологічно збалансованого розвитку, раціонального використання ресурсного потенціалу регіону та реформ Лукша О.В., член вищезгаданої комісії  Станкевич  О.І. та голова комісії з питань співпраці з органами правопорядку,  розвитку правового забезпечення інвестиційної регуляторної політики та громадянського суспільства  Пазина Р.О.    


04.07.2019 р. в Ужгороді відбулось перше засідання робочої групи з розробки операційної цілі «Підтримка малого і середнього бізнесу в Закарпатській області» за участю понад 50 представників бізнесу різних видів економічної діяльності. Організатори заходу ознайомили присутніх із станом розвитку та аналізом діяльності малого і середнього підприємництва в області, основними напрямками підтримки, передбаченої Програмою підвищення конкурентоспроможності Закарпатської області на 2019-2020 роки, що сприяють розвитку малого і середнього бізнесу, з результатами он-лайн опитування бізнесу щодо проблем та напрямів діяльності бізнесу.
Директор департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Денис Ман зазначив, що існуючі інструменти підтримки бізнесу недостатні, а потенціал використовується не повною мірою, тому потрібне більш якісне формування регіональної політики підтримки бізнесу. 
В засіданні взяли участь члени президії Громадської ради при Закарпатській ОДА Приходько В.П., Кіндрат О.О., Лукша О.В., Пересоляк В.Ю.


29.06.2019 р. на виконання стратегії програми «Карпати вивчаємо та охороняємо» президією Громадської ради при Закарпатській ОДА за участю представників громадських організацій області організовано сходження на гору Стримба (1719 м) - еколого-просвітницьку акцію, присвячену святкуванню Дня Конституції України та 74-й річниці входження Закарпаття до складу України. В заході взяли участь 29 чоловік. Активну допомогу в організації та проведенні акції надали начальник ГПРВ смт. Міжгір’я Щерба В.В., фельдшер ГПРВ смт. Міжгір’я Маркович В.І., начальник  Колочавського ПОНДВ  Ярема М.Ю. та інспектор І-ї категорії охорони ПЗФ Колочавського ПОНДВ Мацола Ю.П. 


26.06.2019 р. ТВ ГО «Асоціація платників податків України» в Закарпатській області за підтримки Громадської ради при Закарпатській ОДА організувала проведення в м.Ужгороді «круглого столу» з метою отримання підтримки широкого кола представників влади, контролюючих органів, українського бізнесу, громадських організацій, науковців щодо необхідності прийняття Податкового Кодексу Розвитку та Концепції доктрини економічної безпеки України.  Обговорювалася остаточна оновлена редакція цих документів.
Під час обговорення йшлося про те, що при внесенні змін до податкового законодавства необхідно зберегти баланс між доходами та видатками бюджету,  також знаходити компенсатори бюджетних витрат у разі відміни одних податків і прийнятті інших. Учасники  круглого столу  практично одноголосно дійшли висновку, що податкове законодавство повинно забезпечити створення справедливих правових та економічних умов для суб’єктів господарювання через податкові механізми для забезпечення  сталого економічного розвитку економіки нашої держави.
Від Громадської ради при Закарпатській ОДА в роботі «круглого столу» взяли участь голова ради Греньо М.М., голова комісії з питань формування та використання коштів місцевих бюджетів і захисту законних прав та інтересів платників податків Суліма В.В., голова комісії  з питань інвестицій, транскордонного   співробітництва та   євроінтеграції Приходько В.П., голова комісії  з питань законності і правопорядку, протидії корупції  та  захисту прав людини Пересоляк О.С., голова комісії з питань співпраці з органами правопорядку, розвитку правового забезпечення інвестиційної регуляторної політики та громадянського суспільства Пазина Р.О.


26.06.19 в Закарпатській ОДА відбулося засідання за круглим столом "Конституція України – шляхи і перспективи розвитку народовладдя в Україні". Під час заходу обговорювались питання конституційно-правового статусу людини і громадянина в Україні, особливості розвитку української держави, сучасного конституційного процесу, виборчого права, впровадження механізмів електронної демократії.
Участь у засіданні взяли заступник начальника Головного територіального управління юстиції в Закарпатській області М.Готра, голова Громадської ради при Закарпатській ОДА М.Греньо, члени Громадської ради - голова товариства „Краяни Рахівщиниˮ М.Бережанський та голова громадської організації „Інститут раціонального природокористуванняˮ  В.Пересоляк, науковці УжНУ, представники громадських об’єднань.


23.06.2019 р. на виконання положень програм «Карпати вивчаємо та охороняємо», «За екологічно чисте довкілля басейну р.Тиса» Громадська рада при Закарпатській ОДА організувала сплав на катамаранах річкою Тиса, в якому взяли участь 28 чоловік, в тому числі представники громадських організацій міста та області.
По завершенні сплаву голова Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М. нагородив всіх учасників акції пам’ятними медалями та свідоцтвами. 


20.06.2019 р. за участю  голови Закарпатської обласної ради Рівіса М.М. та т.в.о. голови облдержадміністрації Дурана І.П. відбулося спільне засідання Керівного комітету та Робочої групи з розроблення проекту Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на період 2021 – 2027 років та плану заходів з її реалізації. На засіданні презентували соціально-економічний аналіз розвитку економіки області та напрацювання фокус-груп, обговорили сценарії розвитку регіону на період 2021-2027 років.

Від Громадської ради при Закарпатській ОДА в засіданні взяли участь члени президії  Приходько В.П. та Лукша Є.О.


20.06.2019 р. голова  Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М. взяв участь в роботі розширеного засідання колегії департаменту освіти і науки облдержадміністрації, на якому заслухано звіти начальників місцевих органів управління освітою про підсумки роботи у 2018/2019 навчальному році та підготовку до наступного навчального року, а також про ефективність використання місцевими бюджетами субвенції з державного бюджету на надання державної підтримки особам з особливими потребами.    


18.06.2019 р. конкурсна комісія облдержадміністрації провела  конкурс із визначення претендентів на компенсацію у вигляді часткового відшкодування відсоткових ставок за кредитами, залученими суб’єктами  малого і середнього підприємництва   для реалізації інвестиційних проектів за рахунок коштів обласного бюджету. 

Конкурсна комісія затвердила перелік інвестиційних проектів малого та середнього бізнесу, які за результатами конкурсу отримають підтримку обласного бюджету.

Переможцями стали 9 проектів у таких галузях: харчова, деревообробна, поліграфічна промисловість, будівництво доріг, садівництво, рослинництво, послуги з тимчасового проживання, альтернативна енергетика.

Від Громадської ради при Закарпатській ОДА в засіданні конкурсної комісії взяв участь член президії Громадської ради при Закарпатській ОДА, голова комісії з питань сталого розвитку підприємництва, виробничої, транспортної, фінансової сфер та аграрного сектору Кіндрат О.О.     


14.06.2019 р. департаментом екології та природних ресурсів Закарпатської ОДА організовано проведення засідання робочої групи з питань розроблення пропозицій до проекту Національного плану управління відходами та функціонування і паспортизації діючих місць видалення відходів. Розглядались надані для погодження облдержадміністрацією зміни до паспортів місць видалення відходів сміттєзвалищ м.Берегова, м.Сваляви та м.Тячева, а також пропозиції щодо виключення з реєстру місць видалення відходів та включення до реєстру місць стихійних сміттєзвалищ ряду об’єктів області.

Від Громадської ради при Закарпатській ОДА в роботі засідання взяв участь член робочої групи, голова Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М.     


14.06.2019 р. за участю відповідального представника Закарпатської ОДА - директора департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Мана Д.М. відбулося планове засідання фокус-групи  «Економічний розвиток та інвестиційна діяльність» із підготовки результатів соціально-економічного розвитку при розробці проекту Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на період 2021 – 2027 років та плану заходів з її реалізації.  Від  Громадської ради при Закарпатській ОДА в засіданні взяли участь голова фокус-групи Приходько В.П. та Лукша Є.О.


13.06.2019 р. відбулося чергове засідання фокус-групи  «Реалізація туристичного та рекреаційного потенціалу регіону» із підготовки результатів соціально-економічного розвитку при розробці проекту Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на період 2021 – 2027 років та плану заходів з її реалізації. 
На засіданні обрано голову фокус-групи, проведено SWOT-аналіз туристично-рекреаційного потенціалу регіону, надано ряд пропозицій до операційних цілей і завдань  щодо розвитку туризму та курортно-рекреаційної сфери.
Від  Громадської ради при Закарпатській ОДА в засіданні взяв участь голова ради Греньо М.М. 


09.06.2019 р. на виконання положень Меморандуму про співробітництво між Громадською радою при Закарпатській ОДА, управлінням ДСНС у Закарпатській області та департаментом економічного розвитку і торгівлі Закарпатської ОДА та програми «Карпати вивчаємо та охороняємо» організовано сходження на г.Говерла, в якому взяли участь 35 чоловік, в тому числі члени Громадської ради при Закарпатській ОДА та члени громадських організацій міста та області.
Учасників акції супроводжували рятівники Рахівського загону ГРПВ Цуперяк С.Д. та Зварич П.П., які ознайомили всіх  з основними правилами поведінки туристів в горах, а наукові співробітники Кухар Д. та Волощук М. розповіли про роботу та основні проблеми Карпатського біосферного заповідника.
По завершенні сходження голова Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М. нагородив всіх учасників акції пам’ятними медалями та свідоцтвами.      


07.06.2019 р. департамент охорони здоров’я Закарпатської ОДА та комісія № 10 «З питань сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги» Громадської ради при Закарпатській ОДА (голова комісії - Козак Т.Ю.)  обговорили питання забезпечення Закарпатської області коштами з Державного  бюджету України на 2019 рік відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 № 309  на реабілітаційні заходи для дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу.  


05.06.2019 р. відбулося засідання фокус-групи  «Розвиток освіти науки, охорони здоров’я, спорту» із підготовки результатів соціально-економічного розвитку при розробці проекту Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на період 2021 – 2027 років та плану заходів з її реалізації. Від  Громадської ради при Закарпатській ОДА в засіданні взяв участь голова ради Греньо М.М.


04.06.2019 р. відбулося засідання фокус-групи «Розвиток сільських та проблемних територій, у тому числі гірських» із підготовки результатів соціально-економічного розвитку при розробці проекту Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на період 2021 – 2027 років та плану заходів з її реалізації. Від Громадської ради при Закарпатській ОДА в засіданні взяли участь члени президії Лукша О.В., Кіндрат О.О. та Бережанський М.М.


03.06.2019 р. відбулося засідання фокус-груп із підготовки результатів соціально-економічного розвитку при розробці проекту Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на період 2021 – 2027 років та плану заходів з її реалізації.  Від  Громадської ради при Закарпатській ОДА в засіданні взяли участь члени президії:
•    фокус-група «Просторовий розвиток територій» -  Лукша О.В., Кіндрат О.О., Приходько В.П., Пересоляк В.Ю., Ревтій І.І.;
•    фокус-група «Реалізація туристичного та рекреаційного потенціалу регіону» - Лукша Є.О., Пранничук Б.Д.


30.05.2019 р. відбулося засідання фокус-групи «Екологія та охорона довкілля» із підготовки результатів соціально-економічного розвитку при розробці проекту Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на період 2021 – 2027 років та плану заходів з її реалізації.  Від  Громадської ради при Закарпатській ОДА в засіданні взяли участь члени президії Лукша О.В., Пересоляк В.Ю., Лані В.Ю.


29.05.2019 р.  президія Громадської ради при Закарпатській ОДА, комісія № 17 «З питань сприяння розвитку громадянського суспільства»  (голова – Токар М.) та Служба у справах дітей ЗОДА (керівник Якімеліна С.) ініціювали проведення «круглого столу»  до Міжнародного Дня захисту дітей.
Основною метою заходу стала актуалізація уваги до проблем забезпечення прав дитини в сучасному українському суспільстві, перспективних ініціатив державних інститутів та інституцій громадянського суспільства, відповідної правової, освітньої, соціальної та іншої допомоги. 
Під час обміну думками головний акцент було зроблено на сучасному стані забезпечення різноманітних прав дитини в Україні, профілактиці злочинності та правопорушень у дитячому середовищі, правовому та іншому супроводі забезпечення прав дитини в нашому регіоні.
В роботі «круглого столу» також взяли участь: Греньо М.М.- голова Громадської ради при Закарпатській ОДА, Євген Когутич – начальник Головного територіального управління юстиції в Закарпатській області, Андрій Курта – начальник сектору ювенальної превенції Управління превентивної діяльності ГУНП в Закарпатській області, Тетяна Мачабелі – керівник ГО «Неємія», благодійниця, громадська активістка, Марія Менджул – доцент юридичного факультету Ужгородського національного університету, Тетяна Міцьо – т.в.о. директора департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА, Михайло Петрішка – директор департаменту соціального захисту населення Закарпатської обласної державної адміністрації, Ганна Сопкова – директор департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА, Лариса Фучко – заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Закарпатській області, Діана Швардак – регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Закарпатській області.
Всі учасники дискусії висловили впевненість у необхідності тісної співпраці між державними й громадськими інституціями в забезпеченні різноманітних прав дитини, подали фахові рекомендації, констатували пріоритетність цільової уваги держави і суспільства до проблем виховання молодого покоління.


28.05.2019 р. відбулося спільне засідання комісій Громадської ради при Закарпатській ОДА: № 13 «З питань національно-патріотичного виховання, волонтерської діяльності та захисту прав учасників АТО» ( голова комісії Савицький І.О.) та № 16 «З питань розвитку культури та збереження історичної спадщини» (голова комісії Кузьма Б.І.). Обговорювалися проблемні питання, з якими звернулися до Громадської ради при Закарпатській ОДА  воїни та ветерани АТО. 
В роботі спільного засідання взяли участь голова Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М., члени президії Бережанський М.М., Пранничук Б.Д. та Пересоляк В.Ю.


28.05.2019 р. відбулося засідання фокус-груп із підготовки результатів соціально-економічного розвитку при розробці проекту Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на період 2021 – 2027 років та плану заходів з її реалізації.  Від  Громадської ради при Закарпатській ОДА в засіданні взяли участь члени президії:
•    фокус-група «SWOT-аналіз регіонального розвитку» -  Лукша О.В., Кіндрат О.О., Приходько В.П.;
•    фокус-група «Економічний розвиток та інвестиційна діяльність» - Бережанський М.М., Суліма В.В., Путінцев В.Ю.


23 травня 2019 року відбулося спільне засідання президії Громадської ради при Закарпатській облдержадміністрації та департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації.
Обговорювалися основні напрямки роботи Громадської ради по втіленню в життя Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на період 2021 – 2027 років та плану заходів з її реалізації. Вирішено залучити всіх членів президії Громадської ради до активної участі в формуванні фокус-груп (SWOT-аналізу регіонального розвитку; смарт-спеціалізації; просторового розвитку територій; розвитку освіти, охорони здоров’я, спорту; екології та охорони довкілля; розвитку інфраструктури; економічного розвитку та інвестиційної діяльності; розвитку людського капіталу; реалізації туристичного та рекреаційного потенціалу; розвитку сільських територій; збереження культурної спадщини) з підготовки результатів соціально-економічного розвитку при розробці проекту Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на період 2021 – 2027 років. 
Учасники засідання рекомендували та затвердили кандидатури членів президії Громадської ради при Закарпатській ОДА для співробітництва з департаментами та управліннями облдержадміністрації.
На засіданні також заслухана інформація про роботу Третього всеукраїнського форуму Громадських рад України.
В роботі спільного засідання взяли участь члени президії Громадської ради при Закарпатській ОДА, начальник управління стратегічного планування та моніторингу соціально-економічного розвитку департаменту економічного розвитку і торгівлі Закарпатської облдержадміністрації Багрій Л.О. та його заступник Ганич Н.В.


16 травня 2019 року Міністерством інфраструктури України в режимі відеоконференції проведена експертна зустріч на тему «Ключові положення законопроекту про залізничний транспорт». 
В обговоренні проекту закону «Про залізничний транспорт» взяли участь запрошені на зустріч члени Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М., Кіндрат О.О., Афтанас Я.Д., Пароконна В.В.


15 травня 2019 року відбулося спільне засідання членів президії Громадської ради при Закарпатській ОДА та  членів обласної рейтингової комісії Всеукраїнського рейтингу «Сумлінні платники податків – 2018» в Закарпатській області. На засіданні затвердили основні етапи та дати проведення першого туру Рейтингу.
Від Громадської ради при Закарпатській ОДА в засіданні взяли участь Греньо М.М., Волощук М.Г., Пазина Р.О., Кілару Ю.О. 


15 травня 2019 року проведено спільне засідання президії Громадської ради при Закарпатській ОДА та Закарпатського обласного відділення Національного олімпійського комітету України. 
Обговорювалися організаційні питання, пов’язані з проведенням в області 23 червня Міжнародного Олімпійського Дня. Для популяризації  олімпійської концепції «Спорт для всіх» намічено ряд заходів із  залучення максимальної кількості учасників до спортивних змагань. 
В роботі спільного засідання взяли участь голова Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М. та голова Закарпатського обласного відділення Національного олімпійського комітету України Риляк І.І.


08 травня 2019 року відбулася робоча нарада, в якій взяли участь директор департаменту економічного розвитку і торгівлі Закарпатської ОДА Ман Д,, голова Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М., член президії Громадської ради при Закарпатській ОДА, голова комісії з питань розвитку культури та збереження історичної спадщини Кузьми Б. Обговорювалося питання створення в області  нового туристичного напрямку на батьківщині видатного закарпатського художника А Ерделі в с.Климовиця Іршавського району, а саме: проведення щорічного фестивалю, присвяченого вивченню та популяризації творчої спадщини художника.


08 травня 2019 року в облдержадміністрації відбулося засідання обласної комісії з оцінки та забезпечення проведення конкурсного відбору інвестиційних програм (проектів) на 2020 рік, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку. Відзначалося, що до участі в конкурсі зареєстровано 140 проектів на загальну суму 1,3 млрд. грн. В роботі засідання взяли участь члени Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо М.М., Кіндрат О.О., Приходько В.П.


02 травня 2019 року відбулося спільне засідання за участю членів президії Громадської ради при Закарпатській ОДА, членів комісії № 17 «З питань розвитку громадянського суспільства» та запрошеного начальника Служби у справах дітей Закарпатської ОДА п. Якімеліної С.С.
Обговорювалися питання налагодження співпраці між Громадською радою при Закарпатській ОДА та Службою у справах дітей при Закарпатській ОДА.
На спільному засіданні голова комісії з питань розвитку громадянського суспільства Токар М.Ю. представив орієнтовний перелік основних напрямків  роботи очолюваної ним комісії (розміщений в рубриці «Матеріали»).


02 травня 2019 року в облдержадміністрації відбулось засідання керівного комітету з організації розробки Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на період 2021 – 2027 років. В засіданні взяли участь  голова обласної ради Михайло Рівіс, в.о. голови облдержадміністрації Ярослав Галас, директор департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Денис Ман , проректор з науково-педагогічної роботи ДВНЗ «УжНУ» Мирослава Лендьел, перший заступник голови Громадської ради, голова комісії з питань стратегічного і екологічно збалансованого соціально-економічного розвитку, раціонального використання ресурсного потенціалу регіону та реформ,  голова правління агентства місцевого розвитку та інформаційних ресурсів «Європоліс» Олег Лукша та ін..
Презентуючи методику розробки, проведення моніторингу та оцінки результатів реалізації регіональних стратегій Олег Лукша відзначив, що Стратегія розвитку області жодним чином не спонукає до вирішення усіх проблем, а стимулює працювати з пріоритетами, важливими для області.
В результаті обговорень керівний комітет схвалив Заходи щодо розробки Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на період 2021 – 2027 років та план заходів з її реалізації.


12 квітня 2019 року відбулися установчі збори Громадської ради при Закарпатській обласній державній адміністрації, до якої увійшло 79 представників інститутів громадянського суспільства.

Учасники установчих зборів обрали керівництво та затвердили склад комісій.

Головою Громадської ради при Закарпатській облдержадміністрації обрано Михайла Греня – голову Спілки підприємців Закарпаття. 

Новообраний голова представив на розсуд учасників зібрання своє бачення діяльності цього громадсько-консультативного органу. Основну діяльність Громадської ради М.Греньо вбачає у створенні ефективного механізму проведення консультацій органів державної виконавчої влади з громадськістю, налагодження тісної співпраці профільних комісій Громадської ради із структурними підрозділами облдержадміністрації, обласними управліннями та установами, необхідності підвищення ролі громадськості при прийнятті важливих для області рішень. Серед головних  напрямів - проведення за участі експертів ради незалежних громадських експертиз з питань соціально-економічного розвитку краю, надання пропозицій щодо проектів нормативно-правових актів, здійснення контролю за діяльністю влади тощо. 

 

Остання зміна сторінки: 17-10-2019 16:16

Дивіться також