Аналітична записка  про основні результати виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку України на період до 2020 року,  досягнуті за 2017 рік

З метою реалізації Державної стратегії регіонального розвитку України на період до 2020 року (далі – Стратегія) в області розроблені та затверджені План заходів облдержадміністрації на 2015 – 2017 роки з реалізації Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року (розпорядження голови облдержадміністрації від 10.11.2015 № 401) та План роботи з виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку України, проведення моніторингу та оцінки результативності реалізації визначених завдань (розпорядження голови облдержадміністрації від 22.01.2016 № 20).

Зусилля облдержадміністрації, місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування були спрямовані на реалізацію пріоритетних цілей Стратегії, а саме:

підвищення рівня конкурентоспроможності регіонів;

територіальна соціально-економічна інтеграція і просторовий розвиток;

ефективне державне управління у сфері регіонального розвитку.

Під час реалізації заходів Стратегії було досягнуто позитивні результати, які сприяли розвитку області.

Фінансування заходів здійснювалося за рахунок коштів місцевих бюджетів, державного бюджету, зокрема коштів державного фонду регіонального розвитку, грантових коштів та інших коштів не заборонених законодавством.

Крім того, в області розроблено та затверджено рішенням обласної ради від 06.03.2015 року № 1220 «Регіональна стратегія розвитку Закарпатської області на період до 2020 року», «План заходів з реалізації у 2015 – 2017 роках Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на період до 2020 року» (рішення обласної ради від 27.08.2015 року № 1308) та «План заходів з реалізації у 2018 – 2020 роках Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на період до 2020 року» (рішення обласної ради від 27.07.2017 № 858) реалізація яких сприятиме створенню умов для динамічного та збалансованого розвитку краю.

В області розроблено 42 генеральних планів населених пунктів, крім того  18 – знаходиться на стадії розроблення.

У 2017 році підприємствами та організаціями області виконано будівельних робіт на суму 960,7 млн. грн., з яких 708,0 млн. грн. – будівництво інженерних споруд та 252,6 млн. грн. – будівель. Індекс будівельної продукції порівняно з 2016 роком становив 105,9 відсотка.

Відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги» в області створено та функціонують 19 центрів надання адміністративних послуг, у тому числі: 5 – при міських радах (їх виконавчих органах) міст обласного значення та 13 – при районних державних адміністраціях, у 2017 році створено центр надання адміністративних послуг при Тячівській міській раді (Тячівська ОТГ).   

Райдержадміністраціями та міськвиконкомами вживаються заходи щодо належної організації надання громадянам та суб’єктам підприємницької діяльності послуг через центри надання адміністративних послуг, зокрема забезпечення достатньої кількості адміністраторів центрів, а також відповідність діяльності центрів та їх облаштування Примірному регламенту, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2013 року № 588.

Обласною державною адміністрацією за підтримки Закарпатського відокремленого підрозділу Центру сприяння розвитку місцевого самоврядування проведено обговорення з представниками органів місцевого самоврядування щодо розроблення та затвердження проекту Перспективного плану формування територій спроможних громад в області. Враховуючи пропозиції районів та органів місцевого самоврядування було розроблено декілька варіантів Плану з врахуванням новоутворених громад. Відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання громад» в області об’єдналися 6 громад: Тячівська,  Перечинська та Іршавська міські, Баранинська, Вільховецька та Полянська сільські.

За 2017 рік відбувся спад виробництва спричиненого погодними умовами весняно-літнього періоду в результаті чого індекс обсягу валової продукції сільського господарства становив 99,1 відс. до попереднього року.

Проблемними питаннями агропромислового розвитку області і надалі залишається відсутність державної підтримки, доступного кредитування, нестабільна курсова політика та не врегульований і не прозорий ринок земель.

У рамках покращення інноваційного середовища та розвитку ефективної інноваційної інфраструктури в області створено науковий парк „Ужгородський національний університет”. Зокрема,  розпочато роботу з реалізації науково-технічного та соціального інноваційного проекту Наукового парку „УжНУ” – „Впровадження  енергоощадних електронагрівальних елементів нового покоління в бюджетній сфері”.

В області відбувалися організаційні заходи щодо формування сучасної інноваційної інфраструктури, а саме: створення індустріальних парків. Їх діяльність сприятиме зміцненню кооперації малих і великих підприємств шляхом упровадження кластерної системи, залучення іноземних інвестицій, зростання надходжень до державного бюджету, створення додаткових робочих місць та підвищення рівня конкурентоспроможності вітчизняної продукції.

Протягом 2017 року проведено 50 інформаційних заходів по підвищенню рівня обізнаності населення щодо цінностей територій та об’єктів природно-заповідного фонду в області.

Збереження історико-культурних цінностей та природної спадщини, забезпечення в регіонах доступності до культурної та природної спадщини забезпечувалось за рахунок реалізації Програми розвитку культури і мистецтва області та Комплексної програми збереження і використання пам’яток культурної спадщини Закарпатської області за результатами реалізації яких збережено діючі заклади культури і мистецтва та примножено музейні фонди. Крім того, створені умови для збереження в регіонах самобутньої народної культури, звичаїв, традицій, обрядів, у тому числі національних меншин.

Протягом року для  поповнення фондів бібліотек з обласної Програми розвитку культури і мистецтва області на 2016-2020 роки було  виділено 100 тисяч для поповнення фондів, за які придбано 1616 примірників (22 назви) книг, одночасно з державної програми  до бібліотек області надійшло  близько 13 тис. (138 назв) книг. При бібліотеках  області працює 187 клубів за інтересами.  Враховуючи досвід бібліотек області з  популяризації дитячої книги,  у березні 2017 року за участі представників Міністерства культури України, Національної бібліотеки України для дітей, письменників, громадськості  на базі обласної бібліотеки для дітей та юнацтва та обласного академічного театру ляльок відбулося урочисте відкриття Всеукраїнського тижня  дитячого читання.

У 2017 році  в області проведено фестивалі: „Коляди в старому селі”,  колядницьких  гуртів і вертепів „Нова радість стала”, Проводи отар на полонини (Міжгірський, Тячівський, Хустський райони), українського художнього слова „Моя весна” імені Івана Ірлявського, „Гуцульська родина”, „Берлибашський банош”, ковальського мистецтва та народних промислів  „Гамора”, „Лемківська ватра”,  коломийок ”Дзвінкі перлини Верховини”,  „Цімбор-фест”,  „На Синевир трембіти кличуть”,  фестиваль-ярмарок „Гуцульська бриндзя”, „Закарпатська свальба”, „Перечинщина скликає таланти”, фестивалі-конкурси „Веселковий передзвін”,  „Таланти багатодітної родини”,   творчості осіб з обмеженими фізичними можливостями „Барви життя”, „Бобовищанське гроно” та ін.         Фестивалі культур національних меншин: ромського народного мистецтва, присвяченого Міжнародному дню ромів, румунського народного мистецтва, словацького народного мистецтва „Словенска веселіца-2017”, угорського народного мистецтва, „Дружба без кордонів – BEREG FEST-2017”, русинської культури „Червена ружа”, ромського джазового мистецтва „Пап-Джаз-Фест-2017”.

Однією з форм роботи мистецьких шкіл області, в яких навчається 14  656 учнів і працює 1 628 викладачів, є організація та проведення різноманітних обласних заходів. Зокрема, фестивалі, виставки, конкурси, майстер класи. Більш чисельними по кількості учасників є конкурси виконавської майстерності, які щороку відбуваються серед учнів музичного, хореографічного і театрального мистецтва. Так, проведено 22 обласних конкурсів. Успіх мають і виставки робіт образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва учнів образотворчих відділів, олімпіада з музично-теоретичних дисциплін. За рахунок Програми розвитку культури і мистецтва в області на 2016-2020 роки, видатки склали у сумі 252.0 тис. грн. 

Цьогоріч обласний оздоровчий табір для обдарованих дітей на базі Чинадіївської дитячої школи мистецтв оздоровив 90 учнів - переможців міжнародних, всеукраїнських та  обласних конкурсів. З обласного бюджету було виділено 170 тисяч гривень. 

Театрально - концертну діяльність протягом 2017 року здійснювали  6 творчих професійних колективів комунального закладу „Закарпатська обласна філармонія” Закарпатської обласної ради (камерний оркестр, симфонічний оркестр, духовий оркестр, ансамбль ,,Угорські мелодії”, ,,Гармонія” , „Заслужений академічний Закарпатський народних хор” ), академічний камерний хор ,,Кантус”, 5 професійні театри (комунальний заклад „Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. братів А.-В. .та Є. Шерегіїв” Закарпатської обласної ради, комунальний заклад „ Закарпатський академічний обласний театр  ляльок ” Закарпатської обласної ради ,комунальний заклад „ Закарпатський обласний угорський театр” Закарпатської обласної ради, комунальний заклад „ Закарпатський обласний театр драми та комедії” Закарпатської обласної ради, комунальний заклад « Мукачіський драматичний театр»). З обласного бюджету на підтримку театрально-концертних установ було затверджено та профінансовано 40099,12 тис. грн.

З метою покращення туристичного іміджу області, збільшення туристичних потоків, підвищення якості туристичних послуг, протягом I півріччя 2017 року в області реалізовувалася Програма розвитку туризму і курортів у Закарпатській області на 2016 - 2020 роки, затверджена рішенням обласної ради  22.12.2015 року № 95 (зі змінами від 14.06.2016, 22.09.2016, 07.12.2016, 22.12.2016). У рамках реалізації заходів зазначеної Програми Закарпатську область було представлено на :

  • Міжнародній виставці туристичних можливостей в регіонах «REGIONTOUR 2017» (19 – 22 січня, м.Брно, Чеська Республіка);
  • 40-й Міжнародній туристичній виставці (2 – 5 березня, м. Будапешт, Угорщина);
  • 23-й Міжнародній туристичній виставці UITT «Україна – Подорожі та туризм 2017» (29–31 березня, м. Київ);
  • ІX Міжнародному туристичному форумі «Харків: партнерство в туризмі»            (20 – 21 квітня, м.Харків);
  • словацько-українських днях туризму у рамках програми «Дні України в Кошице 2017» (20–21 квітня, м. Кошице, Словацька Республіка);
  • Одеському туристичному фестивалі (22 – 23 квітня, м.Одеса);
  • комунікаційному майданчику для іноземних журналістів під час проведення  пісенного конкурсу «Євробачення – 2017» (10 травня, м.Київ);
  • ХХІV Міжнародному туристичному  салоні „Україна’2017”, 4-6 жовтня 2017 року, м.Київ;
  • ХVІІІ Міжнародній виставці-ярмарок „ТурЕКСПО” у рамках Львівського міжнародного форуму індустрії туризму та гостинності – 2017”.

Крім цього, у рамках реалізації Програми розвитку туризму і курортів у Закарпатській області на 2016-2020 роки управлінням туризму і курортів департаменту проведено ХVІ Міжнародну туристичну виставку-ярмарок „Тур’євроцентр – Закарпаття 2017” (22-23 вересня 2017 року), де було презентовано туристичний продукт Закарпатської та інших областей України, а також сусідніх країн: Румунії, Словаччини, Угорської Республіки, Чеської Республіки.

На вищезазначених виставкових заходах розповсюджено  рекламно-інформаційні матеріали, а також проведено цілий ряд зустрічей з представниками інших регіонів та іноземних країн з питань щодо подальшого розвитку туризму як у області, так і в Україні.

У 2017 році збільшено обсяги власного виробництва електроенергії об’єктами відновлювальної енергетики області на 17,3 відс. порівняно до попереднього року, питома вага власного виробництва електроенергії становить 9,7 відс., що на 0,3 пункти нижче прогнозованого, але на 1,6 пункти більше показника 2016 року. У 2017 році за рахунок реалізації інвестиційних проектів введено в експлуатацію сонячну електростанцію у с. Тийглаш Ужгородського району потужністю 15,876 МВт та міні-ГЕС у с. Руська Мокра Тячівського району потужністю 0,996 МВт.

У наступних роках планується будівництво та введення в експлуатацію сонячні електростанції та міні-ГЕС, що позитивно вплине на динаміку зазначеного індикатора.

За станом на 01.09.2017 року в області функціонує 667 навчальних закладів, у тому числі 660 комунальної форми власності  та 7 приватної форми власності.

У мережі закладів загальної середньої освіти Закарпатської області на початок  2017/2018 навчального року відбулися такі зміни:

Створено приватний навчально-виховний комплекс „Дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів „Щасливе місто”, який розпочав функціонувати у сфері загальної середньої освіти з листопада 2016 року.

Ліквідовано Колочавську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів № 2 Міжгірської районної ради Закарпатської області (рішення Міжгірської районної ради 22.06.2017 № 195 „Про ліквідацію Колочавської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 Міжгірської районної ради Закарпатської області”).

Призупинено через відсутність контингенту учнів діяльність Уклинської загально-освітньої школи І ступеня Свалявського району Закарпатської області (рішення Полянської сільської ради Свалявського району 16 червня 2017 року № 120 „Про припинення діяльності Уклинської початкової школи І ступеня”).

За станом на 10.12.2017 в області нараховується 594 заклади дошкільної освіти, де здобувають дошкільну освіту понад 48,4 тисячі дітей. Відсоток охоплення дітей від 3 до 5 років у закладах дошкільної освіти різних типів і форм власності становить  83,5 відс., у тому числі у міських поселеннях – 92,0 відс., у сільській місцевості – 74,9 відсотка.

У 2017 році продовжено роботу з розширення мережі закладів дошкільної освіти та зміцнення їх матеріальної бази. Зокрема, з початку року введено в експлуатацію  після реконструкції два ЗДО  (13 груп  на 270 місць); відкрито два НВК (2 групи на 35 місць); додатково відкрито 22 групи на 466 місць у функціонуючих ЗДО/НВК та дев'ять груп з короткотривалим перебуванням на 230 місць. У свою чергу це дозволило упродовж січня – грудня охопити дошкільною освітою 1001 дитину.

Проблемним залишається питання завантаженос-ті закладів дошкільної освіти. Зокрема, чисельність дітей у ЗДО у розрахунку на 100 місць становить 115.

За станом на 01.12.2017 року два заклади позашкільної освіти: Міжгірський районний Будинок дитячої творчості та Міжгірська районна Станція юних натуралістів ліквідовані (рішення Міжгірської районної ради від 10.11.2016  № 118), з метою оптимізації та удосконалення мережі закладів позашкільної освіти та у зв’язку з необхідністю зменшення видатків бюджету Міжгірського району.

В області продовжується реорганізація закладів, що надають первинну медико-санітарну допомогу. Цей процес відбувається шляхом створення центрів первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД). За рішеннями відповідних сесій районних рад планується створити 15 центрів ПМСД, з яких 14 уже функціонують.

Відповідно до наказу МОЗ України від 10.09.2013 № 793 «Про затвердження Нормативів забезпеченості мережею амбулаторій-підрозділів центрів первинної (медико-санітарної) допомоги» нормативний показник забезпеченості амбулаторіями на 10 тис.населення у містах становить 1,9 на 10 тис.населення (83 АЗПСМ) та АЗПСМ у селі – 3,3 на 10 тис.населення (260 АЗПСМ). За підсумками 2017 року в області функціонують 252  амбулаторії загальної практики сімейної медицини у селах та 40 у містах.

Прогнозне значення індикатора щодо забезпечення обладнанням АЗПСМ визначено наказу МОЗ України від 27.12.2013 № 1150 «Про затвердження Примірного табеля матеріально-технічного оснащення Центру первинної медичної (медико-санітарної) допомоги та його підрозділів». Дані заходи здійснюються в межах наявного фінансування закладів.

Центр екстреної медичної допомоги реорганізований на основі Закону України від 09.12.2015 №5081-VI «Про екстрену медичну допомогу», із змінами та доповненнями. Згідно наказу МОЗ України від 29.08.2008 № 500 «Про заходи щодо удосконалення надання екстреної медичної допомоги населенню в Україні» визначено кількість пунктів постійного та тимчасового базування бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги. Для досягнення даного нормативу в області необхідно створити ще 5 пунктів постійного базування бригад. Дане відхилення пояснюється дефіцитом штатних посад та відсутність коштів на утримання даних пунктів. Але до кінця реалізації стратегії ця проблема буде вирішена.

З урахуванням вимог регіоналізації перинатальної допомоги відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я  України від 31.10.2011 № 726 «Про вдосконалення організації надання медичної допомоги матерям та новонародженим у перинатальних центрах», на підставі затвердженої Концепції розвитку перинатальної допомоги у Закарпатській області, за умови зміни механізму фінансування закладів вторинного рівня будуть створені перинатальні центри ІІ рівня (на базі Ужгородського МПБ для забезпечення медичною допомогою жінок та новонароджених м. Ужгорода, Ужгородського, Перечинського та В.Березнянського районів; на базі Хустської РЛ для надання медичної допомоги жінкам і новонародженим із віддалених районів області та міжрайонне акушерське відділення на базі Мукачівської ЦРЛ для надання допомоги ІІ рівня жінкам і новонародженим м. Мукачева, Мукачівського, Воловецького та Свалявського районів). Однак, у зв’язку з відсутністю фінансування з державного та місцевих бюджетів перинатальні центри ІІ рівня поки ще не створені.

Протягом звітного періоду у 33 спортивних школах області використовуються 24 олімпійських та 7 неолімпійських видів спорту. У їх складі діють 151 відділення з видів спорту, в яких займаються 15450 юних спортсменів (9,9 відс. учнівської молоді Закарпаття), у тому числі: 3755 дівчат, 52 дітей-сиріт і 205 дітей-інвалідів.

На етапі децентралізованого реформування в області здійснюється особливий контроль у частині недопущення скорочення інституцій галузі фізичної культури і спорту, які утримувалися за рахунок державного бюджету. Дитячо-юнацькі спортивні школи фізкультурно-спортивних товариств, що фінансувалися за рахунок різних джерел переведено на повне утримання з обласного бюджету, в результаті чого в області збережено усю мережу спортивних шкіл. Так, для надання фінансової підтримки дитячо-юнацьким спортивним школам, які підпорядковані фізкультурно-спортивним товариствам, в обласному бюджеті на 2017 рік затверджено видатки на суму 11898,5 тис. грн., що на 4012,3 тис. грн. більше від планових обсягів видатків у минулому році. Збільшено також загальні видатки обласного бюджету на фізичну культуру і спорт на 19212,1 тис. грн. або на 55,4 відсотка.

Разом з тим, у 33 дитячо-юнацьких спортивних школах Закарпатської області, середній показник видатків на організацію навчально-тренувальної роботи від загального обсягу видатків, що передбачаються на забезпечення діяльності відповідної школи становить 12,8 відсотків, що на 1,2 відсотка вище середньостатистичного по Україні.

Протягом 2017 року в області зведено 10 ігрових спортивних майданчиків, зокрема в Ужгородському (с. Баранинці, с. Анталовці), Берегівському (м. Берегово, с. Бадалово), Іршавському (с. Бронька), Мукачівському (смт. Чинадієво, с. Нове Давидово), Тячівському (м. Тячів, смт. Буштино) та Рахівському районі (с. Косівська Поляна).

З метою проведення просвітницької роботи з пропагування здорового способу життя та фізичної культури і спорту, інформування широкого загалу населення щодо основних подій, що відбуваються у сфері спорту систематично виходить у світ газета «Спорт-тайм». У 2017 році на зазначені цілі фінансова підтримка спортивного щотижневика з обласного бюджету складала 100,0 тис. гривень. Протягом 2017 року видано 44 випусків газети загальним накладом 40,0 тис. примірників.

З метою сприяння консолідації та розвитку української нації, забезпечення прав громадян на свободу світогляду і віросповідання, у тому числі національних меншин в області протягом 2017 року  проведено 74 заходи для забезпечення потреб релігійних організацій та національних меншин.

У форматі виконання завдань Закону України „Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку” відслідковується позитивна тенденція до створення об’єднань співвласників багатоквартирного будинку. Упродовж 2015-2017 років кількість утворених ОСББ зросло більш як у 2 рази і на кінець 2017 становить 544 ОСББ, які обслуговують 590 житлових будинків.

У 2017 році в області створено 71 об’єднання співвласників багатоквартирного будинку. У порівнянні з минулим роком частка багатоквартирних житлових будинків, які перебувають в управлінні ОСББ, зросла на 1,6 пункти і становить 20,4 відсотка.

На розвиток, реконструкцію,проведення капітального ремонту об’єктів водопровідно-каналізаційного господарства області на період 2015-2017 років місцевими органами виконавчої влади, у підпорядкуванні яких знаходять суб’єкти господарювання у сфері централізованого водопостачання і водовідведення, залучено кошти у сумі понад 113,7 млн. грн., у тому числі з державного бюджету понад 30 млн. гривень.  Також спрямовувалися кошти місцевих бюджетів, обігові кошти суб’єктів господарювання та залучалися кошти з інших джерел, не заборонених законодавством.

Проведено ряд робіт з реконструкції діючих мереж централізованого водопостачання і водовідведення, каналізаційних і водопровідних насосних станцій та очисних споруд, заміни насосного обладнання сучасне енергоощадне. На каналізаційних очисних спорудах у м. Ужгород змонтовано установки компенсації реактивної енергії. З метою захисту джерел питного водопостачання від загрози забруднення вод у смт Міжгір՚я проведено облаштування першої санітарної зони на станції очистки води.

Проведено будівництво нових та реконструкцію діючих мереж водопостачання та водовідведення у містах Ужгород, Рахів, Свалява, Берегово, Виноградів, Іршава, смт Воловець, Солотвино Тячівського району, с. Мужієво Берегівського району, у ряді населених пунктів Виноградівського району.

З метою забезпечення належної роботи об’єктів централізованого водопостачання і водовідведення, надання населенню, установам та організаціям соціальної сфери питної води відповідної якості на проведення реконструкції, ремонту та модернізації об’єктів у 2017 році спрямовувалися кошти місцевих бюджетів, власні кошти суб’єктів господарювання, а також залучено кошти державного фонду регіонального розвитку і субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій. Зокрема, здійснювалося будівництво водозабору на підземних свердловинах у місті Чоп, модернізація об’єктів у містах Ужгород, Рахів, Свалява, Хуст та інших. У 2017 році реалізовувалося ряд проектів з будівництва системи водопостачання, водовідведення у сільських населених пунктах Ужгородського, Іршавського та Хустського районах.

 Відсутність належного фінансування з державного бюджету Загальнодержавної програми „Питна вода України” на 2011-2020 роки і недостатнє виділення коштів з місцевих бюджетів на реконструкцію і модернізацію об’єктів водопостачання та водовідведення ускладнює виконання завдань вищезазначеної програми у повному обсязі.

Для покращення благоустрою територій в області у с. Яноші Яношівської сільської ради Берегівського району за рахунок коштів Європейського Союзу здійснювалося „Будівництво заводу механізованої переробки твердих побутових відходів потужністю від 20,0 до 30,0 тис.т/рік”. На сьогодні побудовано 1 чергу сміттєсортоувального заводу в с. Яноші. У 2017 році проведено коригування проектно-кошторисної документації для будівництва ІІ черги цього сміттєсортувального заводу, яку подано на державну експертизу.

За трьохрічний період реалізації завдань Державної стратегії регіонального розвитку місцевими органами виконавчої влади вжито ряд заходів, спрямованих на покращення благоустрою територій населених пунктів, зокрема проведено висадку 51434 одиниці та обрізку 35472 одиниці дерев, упорядковано 1338 зон відпочинку, парків, скверів та прибрано і упорядковано 1897 сміттєзвалищ.

У звітному році продовжувалося виконання зазначених заходів, а саме: проведено висадку 13317 одиниць та обрізку 8112 одиниць дерев, упорядковано 411 зон відпочинку, парків, скверів та прибрано і упорядковано 163 сміттєзвалища.

Із запровадженням норм Закону України „Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку” у 2017 році за рахунок коштів бюджетів міст Ужгород і Мукачево та обігових коштів підприємств, що обслуговують ліфтове господарство житлового фонду, виконано ряд робіт з  ремонту ліфтів. За період з 2015 по 2017 роки проведено ремонт 127 ліфтів, встановлених у багатоповерховому житловому фонді, на що спрямовано кошти у сумі 5272,6 тис. грн., у т.ч. у 2017 році – 36 ліфтів та 2496,7 тис. грн. відповідно.

В області, спільно зі Словаччиною, Румунією та Угорщиною діє 19 міжнародних пунктів пропуску. Питання відкриття нових пунктів пропуску на українсько-румунському та українсько-угорському кордонах перебуває на розгляді у центральних органах виконавчої влади (укладання міждержавних угод).

В області розроблений та затверджений План заходів із реалізації у 2018 – 2020 роках Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на період до 2020 року (рішення обласної ради від 27.07.2017 № 858).

ЗВІТ про виконання завдань Державної стратегії регіонального розвитку України за 2017 рік 

ЗВІТ з оцінки результативності реалізації Державної стратегії регіонального розвитку України за 2017 рік

Остання зміна сторінки: 27-02-2018 17:09