З нагоди Дня Соборності України в ОДА відкрили виставку, присвячену подіям Української революції 1917-1921

Виставку експонують в атріумі Закарпатської ОДА - висвітлення перебігу Української революції 1917-1921 років на місцях: Київщині, Волині, Січеславщині, Поділлі, Полтавщині, Таврії, Криму, Слобожанщині, Херсонщині, Чернігівщині, Галичині, Буковині, Закарпатті та етнічних землях. Зокрема, створення та діяльності українських інституцій та органів влади, важливих воєнно-політичних подій та популяризація діячів Української революції, які брали участь у революційних подіях, були репрезентантами української державності на місцях, проте й досі залишаються маловідомими. 

Представлені 15 інформаційно-просвітницьких стендів містять унікальні фотографії з українських архівосховищ та приватних архівів істориків-авторів проєкту. 

Організаторами виставки є Український інститут національної пам’яті, Інститут історії України НАН України та Державна архівна служба України. 

Пам’ять про Українську революцію 1917-1921 років, стала визначальним етапом українського державотворення, має стати одним із важливих чинників консолідації українського суспільства. З іншого боку, регіональний вимір революції залишався недостатньо висвітленим та представленим у загальнонаціональному контексті й національній пам’яті.

Остання зміна сторінки: 22-01-2021 17:47