Яблучний подарунок доповнить щоденний раціон малечі Свалявського дитбудинку взимку

Ароматні, хрумкі, соковиті, а головне надзвичайно корисні яблука доповнили сьогодні раціон вихованців обласного дитячого будинку, що у Сваляві. Понад 160 кілограм вищих сортів яблук – фуджі, пінова - особисто привіз діткам голова Закарпатської ОДА Ігор Бондаренко, аби ті смакували закарпатськими фруктами, отримували необхідні вітаміни та зміцнювали імунітет у передзимовий період.

Неабияка радість у дитячих очах була, коли їм піднесли нарізані плоди та дозволили набирати їх досхочу. Малеча оточила гостя і навипередки пригощалися спілими фруктами. Це відбувалося у душевній та невимушеній обстановці, відразу зав’язався діалог. На знак вдячності малята почали розказувати віршики, щиро знайомитися та спілкуватися.

Чому саме яблука? Ігор Бондаренко лаконічно зазначив, що яблука багаті на вітамін А, який допомагає уникнути застуд та інших інфекцій, а також сприяє гарному зору. У цих фруктах ще міститься йод, що є чудовою профілактикою захворювань щитовидної залози. А для жителів Закарпаття це найнеобхідніший компонент, якого бракує у щоденному раціоні.

А ще в яблука входять корисні речовини: органічні кислоти (яблучна, винна і лимонна), вітаміни А, В1, В3, РР, С, а також залізо, калій, кальцій, магній, натрій, фосфор тощо. Яблука сприяють природному очищенню і відновленню кишечника, позбавляють від метеоризму і здуття живота. І головне - в яблуках присутні речовини, що зупиняють ріст ракових клітин у всьому організмі. Також у них багато вітаміну С, який сприяє захисту імунної системи та її відновленню після перенесених інфекцій.

За словами директора дитбудинку Володимира Бейреша, нині в сиротинцю живе і виховується 107 діток віком від народження до трьох рочків. Тут діє відділення медико-соціальної реабілітації для дітей-сиріт, дітей із сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах, та дітей із малозабезпечених сімей. І хоча державних коштів вистачає на найнеобхідніше у щоденному дитячому раціоні, втім яблука дитячий заклад з радістю прийняв, бо фруктові гостинці малечі лише на користь. Тим паче, що мова про велику кількість яблук, яких вистачить на зимовий період.

Пригостивши вихованців, Ігор Бондаренко ознайомився з умовами проживання та виховання діток. Особливо посадовець цікавився, які методи застосовують для розвитку малечі, і чи достатньо для цього у закладі розвиваючих іграшок. Він разом з дружиною виховують п’ятирічну донечку, тож добре знає потреби діток такого віку. Вихователі продемонстрували велику кількість ігрових засобів, які використовують у розвиваючому процесі, для того, аби дітки росли комунікабельні, розумні та творчо обдаровані.

До слова, організувати яблучний подарунок радо відгукнувся керівник фермерського господарства «Перфект» Богдан Мурга разом з директором департаменту агропромислового господарства ОДА Юрієм Лесьо. Пан Богдан радо постачає сортові плоди зі своїх яблучних плантацій іншим закладам. Нещодавно 600 кг одержав обласний госпіталь ветеранів війни, що в Ужгороді. Фермер підкреслює, що благодійність і людяність – моральне обличчя кожного.

Нагадаємо, на початку осені кілька дитячих закладів краю одержали сортові види винограду, які організували діткам Ігор Бондаренко та засновник виноробної компанії «Шато Чизай» Геннадій Гутман.

Прес-служба ОДА

 

 

 

Остання зміна сторінки: 04-12-2019 13:56