В облдержадміністрації відбулося засідання координаційної ради у справах дітей

У п’ятницю, 14 грудня, в облдержадміністрації відбулося чергове засідання координаційної ради у справах дітей.
До порядку денного включені питання дотримання чинного законодавства щодо праці та працевлаштування дітей на підприємствах, установах та організаціях та стан дотримання Закону України «Про освіту» в частині охоплення навчанням дітей та учнівської молоді, в порядку інформування – затвердження плану роботи координаційної ради на 2019 рік.
Представник Закарпатського обласної служби зайнятості населення (Сівач О.М.) зазначила, що за 12 місяців 2018 року послугами служби зайнятості скористалися 22 зареєстрованих безробітних, які на дату реєстрації не досягли 18 років. Всі працевлаштовані, 17 – залучені у канікулярний час до виконання громадських робіт.
Спеціалістами базових центрів зайнятості проведено 1016 профорієнтаційних уроків, 65 виїзних акцій мобільного центру зайнятості, 7 ярмарок професій, 120 професіографічних екскурсій, 22 дні відкритих дверей центру зайнятості, якими охоплено 31,2 тисячі осіб. У таких заходах взяли участь 128 школярів з числа дітей-сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків.
Представник Держпраці в Закарпатській області (Турянський Я.І.) доповів, що у період з березня по жовтень поточного року здійснено 265 інспектувань з питань залучення неповнолітніх працівників до праці та дотримання законодавства про працю відносно цієї категорії. Виявлено 9 суб’єктів господарювання, які використовували найману працю 10 осіб молодше 18 років. За результатами інспектувань, посадовим особам внесено приписи на усунення виявлених порушень, складено і скеровано до суду адміністративні протоколи та винесено постанови про накладання фінансових санкцій за допуск неповнолітніх працівників до виконання робіт без оформлення трудових договорів на понад 1 млн грн.
Доповідаючи по другому питанню, представник департаменту освіти і науки (Греба О.М.) зауважила, що згідно статистичних даних, поданих відділами (управліннями) освіти, станом на 1 вересня 2018 року не здобували загальну середню освіту 592 учня, станом на 14 вересня таких дітей було уже 152. Завдяки вжитим заходам у рамках профілактичного відпрацювання «Урок» 99 дітей повернуто на навчання. Станом на 29.10.2018 року ще 53 дитини залишилися поза навчанням. Робота по залученню дітей до навчання триває.
За результатами розгляду зазначених питань, прийняті рішення щодо посилення роботи у напрямку працевлаштування дітей кризових категорій та їх профорієнтаційного супроводу, недопущення виконання неповнолітніми робіт, які за своїм характером чи умовами праці можуть завдавати шкоди здоров’ю, безпеці чи моральності дітей, та за умовами виконання якої не можуть бути зафіксовані ознаки найманої праці, вжиття заходів щодо залучення до навчання дітей шкільного віку.

Остання зміна сторінки: 14-12-2018 16:30