В облдержадміністрації обговорили стан і перспективи маркування туристичних маршрутів Закарпаття

У Закарпатській ОДА відбулося підсумкове засідання обласної комісії з маркування/знакування туристичних маршрутів, де підбито підсумки проведених у 2018 році робіт.

Участь в обговоренні взяли представники громадських організацій, гірської рятувальники Управління ДСНС у Закарпатській області, фахівці піших та велосипедних маршрутів, активісти, науковці, експерти зі знакувальних/маркувальних робіт, представники бізнесу, екскурсоводи.

Протягом 2018 року в рамках реалізації Програми розвитку туризму та курортів на 2016-2020 роки було промарковано 98,3 км туристичних маршрутів, зокрема:

1. Ново-Стужицького відділення УНПП на території Великоберезнянського району – 18,3 км:

·         с. Стужиця – Праліси – Кременець (№2105), протяжність – 7,8 км в одну сторону;

·         ур. Бистрий – лісовий будинок – Стела на кордоні (№2106), протяжність – 7,2 км в одну сторону;

·         Ново-Стужицьке ПНДВ – печера Дмитрова (№ 2107), протяжність – 2 км в одну сторону

·         Праліси – лісовий будинок (№2108), протяжність – 1,3 км в одну сторону.

2.                 Частина Закарпатського Туристичного Шляху (№211) від с. Колочава до с. Усть-Чорна (хребет Полонина Красна, 36 км) і далі від с. Усть-Чорна до с. Кваси (Свидовецький хребет, 44 км). Відрізок ЗТШ проходить територією Міжгірського, Тячівського і Рахівського районів.

Окрім того, в рамках проведення Європейського тижня мобільності, під час якого відбувся велозаїзд «Перечинська біціґля», було промарковано однойменний кільцевий веломаршрут (№2109) протяжністю 35,5 км.

Протягом засідання учасникам презентували вищезазначені маршрути,  присутні обговорили пропозиції щодо проведення моніторингу туристичних маршрутів області та дослідження концепції їхнього розвитку. Фахівці внесли пропозиції щодо маркування/знакування активних та тематичних маршрутів у 2019 році. Зокрема, запропоновано продовжити оновлення маркування Закарпатського Туристичного Шляху на ділянках полонини Боржава, Вододільного хребта, масиву Чорногора та Мармароси на території Закарпатської області.

Представники управління ДСНС у Закарпатській області ознайомили присутніх зі статистичними даними проведених порятункових виїздів* та результатами робіт щодо встановлення точок порятунку туристів. Попередньо їх визначено 150, зараз ведуться роботи щодо виготовлення спеціалізованих табличок, а встановлення заплановане на квітень-травень 2019 року. Рятувальники наголосили на необхідності реєстрації в гірських пошуково-рятувальних частинах та утримання від походів у гори без супроводу досвідчених провідників. Застереження також стосується високогірних мандрів протягом трьох днів після великих снігопадів, в сильний туман чи дощ, при дуже низьких температурах.

Президентом Регіональної туристичної організації, експертом з туризму Федором Шандором було запропоновано залучати екскурсоводів у якості волонтерів до пошуково-рятувальних робіт ДСНС та провести для них навчання з метою покращення безпеки перебування туриста в горах. Вчергове було наголошено на необхідності затвердження вимог до навчання гірських провідників.

Представники бізнесу запропонували власними силами прочистити після вітровалу «Шлях Пинті» та продовжити його наступного року.

За результатами засідання і проведеного маркетингового дослідження щодо туристичних маршрутів та концепції їхнього розвитку, вирішено визначити пріоритетні напрямки маркування туристичних шляхів області, продовжити дотримуватись рекомендацій щодо встановлення на початкових та оглядових точках маршруту двомовних інформаційних стендів європейського зразка. Наступне засідання щодо визначення плану робіт обласної комісії з маркування маршрутів планується провести у першому півріччі 2019 року, але вже спираючись на результати вищезазначеного дослідження.

Нагадуємо, що в краї стартувала реалізація проекту «Розвиток туристичної інфраструктури Закарпатської області через покращення навігаційних елементів та встановлення туристичних стоянок», де передбачено:

·        встановлення семи туристичних стоянок вздовж автомобільних доріг та їх облаштування;

·        виготовлення 50 дорожніх знаків типу 5.53;

·        виконання робіт щодо виготовлення та встановлення картосхем при в’їзді в область;

·        облаштування на в’їзді в область чотирьох майданчиків та інформаційних схем.

Загальний бюджет проекту за рахунок державного та обласного бюджетів складає 4,78 млн грн. Терміни реалізації проекту – 22 місяці.

* За інформацією управління ДСНС України з надзвичайних ситуацій у Закарпатській області станом на 30.11.2018 року зареєстровано та проінструктовано 4528 туристичних груп загальною чисельністю 48 487 осіб. З початку 2018 року здійснено 1428 виїздів та виходів для виконання робіт за призначенням, із них:

·        аварійно-рятувальні та пошуково-рятувальні – 170 (при цьому врятовано 264 особи, 82 із них – надавалась невідкладна долікарська допомога);

·        здійснено 1258 виїздів та виходів на профілактичні роботи на об’єкти та території туристичної діяльності з метою виявлення та усунення небезпечних факторів для туристів та відпочиваючих

Остання зміна сторінки: 06-12-2018 14:21