Райони з найвищою врожайністю ранніх зернових назвали у Закарпатській ОДА

За попередніми даними, в області найвищої врожайності ранніх зернових колоскових культур досягнуто в господарствах Виноградівського (36,7 ц/га), Мукачівського (30,2 ц/га) та Ужгородського (32,2 ц/га) районів. Про це у вівторок, 4 вересня, під час брифінгу у прес-центрі Закарпатської ОДА повідомив виконуючий обов′язки директора обласного департаменту агропромислового розвитку Віктор Тереля.

До збирання на Закарпатті підлягає 87,5 тис. га зернових культур, із яких ранніх зернових – 34,3 тис. га. Найвищий валовий збір ранніх зернових зафіксовано в Ужгородському – 11,4 тис. тонн та Берегівському районі – 4,9 тис. тонн.

«Закарпаття не є класичною сільськогосподарською областю у загальнодержавному розумінні. Ми маємо свою специфіку, основна з них – це обмеженість земель сільгосппризначення. На сьогодні у нас обліковується 388 тис. га сільгоспугідь, у тому числі, 192 тис. га ріллі. 89% угідь та 84% ріллі знаходяться у власності й користуванні особистих селянських господарств. Однак унікальні природно-кліматичні характеристики краю дозволяють нам виробляти спектр надранньої і ранньої овочевої, плодово-ягідної продукції, які користуються попитом як у нас, так і за межами області», – поінформував В. Тереля.

Вся посівна площа сільськогосподарських культур у всіх категоріях господарств краю становить 187,5 тис. га (100,2 % до показника минулого року). Згідно попереднього балансу, очікуване виробництво зерна знаходиться в межах 323 тис. тонн.

10 серпня аграріями завершено збирання ранніх зернових та зернобобових культур. Намолочено близько 112,5 тис. тонн зерна з 34,3 тис. га при врожайності 32,8 ц/га, що відповідає рівню минулого року

В області триває збір інших сільськогосподарських культур, зокрема, зібрано 51,6 % посаджених площ картоплі при урожайності 171,2 ц/га, 50,8 % овочів при врожайності 201,8 ц/га. Окрім того, у сільгоспвиробників зібрано 95 га зерняткових – валовий збір складає 1750 тонн, 84 га кісточкових – валовий збір 155,3 тонн та ягідників 13 га – 48 тонн. Значним цього року є урожай яблук, що має спонукати виробників до збільшення потужностей для зберігання цих фруктів.

До збирання залишилися пізні культури: кукурудза на площі 51,3 тис. га, гречка 0,3 тис. га, а також технічні культури на площі 11,4 тис. га (з них соняшник 2,2 тис. га та соя 8,4 тис. га).

У департаменті агропромислового розвитку зауважили, що сонячна спекотна погода була задовільною для збиральних робіт та накопичування цукру у плодах та ягодах. Однак через високі температури повітря місцями відмічався негативний вплив на формування врожаю окремих сільськогосподарських культур (овочів, картоплі та інших). Зазначені тенденції цього року є спільними для багатьох країн Європи.

Для підтримки та популяризації аграрного сектору в області постійно проводять ярмаркові та фестивальні заходи, які, водночас, дають можливість споживачам придбати сільськогосподарську продукцію за цінами виробників. До того ж, на рівні держави діють відповідні програми підтримки різних секторів агропромислового комплексу.

Остання зміна сторінки: 04-09-2018 13:24