Проблеми та стан реабілітації, особливості харчування, психологічна адаптація — упродовж двох днів учасники міжнародної конференції обмінюються досвідом, аби допомогти адаптуватися до мирного життя людям з інвалідністю та ветеранам АТО

Відтак протягом 20 та 21 листопада в санаторії “Теплиця” (м. Виноградів) за підтримки Закарпатської облдержадміністрації Закарпатський обласний осередок Української федерації спорту інвалідів з ураженням опорно-рухового апарату проводить конференцію “Перспективи реабілітації спортсменів інвалідів та постраждалих воїнів АТО/ООС в умовах Закарпаття”. Представники влади, громадських організацій та міжнародні експерти працюють над розробкою дорожньої карти для полегшення адаптації до мирного життя постраждалим внаслідок бойових дій. 

“Вважаю, поставлені перед нами завдання потребують ефективної та злагодженої роботи: при повній мобілізації зусиль державних органів, медиків,  волонтерів та підтримки закордонних партнерів, — відкриваючи конференцію, зауважила заступник голови Закарпатської ОДА Ольга Травіна. — Безумовно, значний  внесок у цю справу роблять волонтери, які допомагають державі втілювати в життя реабілітаційні програми, а також працюють безпосередньо з військовими. Та ще одним із напрямів є робота над впровадженням заходів з реабілітації на санаторно-курортному етапі”. 

Так, за бюджетні кошти  станом на 12.11.2020 укладено 85 угод для проходження 85 учасників АТО санаторно-курортного лікування на загальну суму 986,9 тис. грн. Загалом вже пройшли лікування в санаторно-курортних закладах у 2020 році 66 учасників АТО на загальну суму 759,2 тис.грн.

Також для постраждалих воїнів передбачені в державному бюджеті кошти для психологічної реабілітації. Цьогоріч вже 73 учасники АТО скористалися цією допомогою. Загалом, станом на листопад, укладено 91 угода на загальну суму 1020,6 тис. грн.
“Повертаючись до сьогоднішньої події, вважаю, що проведення та організація подібних заходів дозволить нам на прикладі іноземних колег сформувати сервіс, покликаний полегшити адаптацію до мирного життя людей з інвалідністю та ветеранів АТО в Закарпатті”, — додала О.Травіна.

Остання зміна сторінки: 20-11-2020 14:46