Про кращі практики з енергоефективності та енергозбереження для ОСББ говорили на семінарі у Закарпатській ОДА

У четвер, 14 лютого, у Закарпатській облдержадміністрації відбувся інформаційний семінар щодо реалізації проекту ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES) в Закарпатській області. Захід ініційовано та проведено координатором Програми розвитку ООН з досягнення цілей сталого розвитку в Закарпатській області Любов Павлович та за участі консультанта проекту IFC Галини Когут.

З інформацією про стан розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) в області та допомогу держави для проведення енергоефективних заходів в багатоквартирних будинках ознайомив присутніх директор департаменту інфраструктури, розвитку і утримання мережі автомобільних доріг загального користування місцевого значення та житлово-комунального господарства облдержадміністрації Едуард Маляр. Також присутніх поінформовано про заходи з енергозбереження, які можуть реалізовуватися у форматі виконання Програми енергоефективності та енергозбереження у Закарпатській області на 2016-2020 роки.

Про інструменти підтримки розвитку ОСББ доповіла Марина Куберка − координатор ресурсного центру, начальник відділу експлуатації житлового фонду та інженерних мереж департаменту міського господарства Ужгородської міської ради. Про кращі практики впровадження спільних проектів ПРООН, Хустської міської ради та ОСББ з енергоефективності та енергозбереження розповів перший заступник Хустського міського голови Іван Фетько.

У заході взяли участь заступники голів та посадові особи райдержадміністрацій і міськвиконкомів, до повноважень яких належать питання утримання житлового фонду, голови ОСББ, управителі житлових будинків, керівники будинкових комітетів та житлово-будівельних кооперативів, які планують утворити ОСББ.

Проект, що стартував в області, покликаний стимулювати та підтримувати створення ОСББ і отримання ними фінансування для покращення стану будинків, сприяння підвищенню обізнаності населення з питань енергозбереження та енергоефективності житлового фонду.

Увагу учасників семінару акцентували на розвитку нових та раніше створених ОСББ, наданні групових та індивідуальних консультацій власникам житла за участі та підтримки місцевих органів влади, зміцненні потенціалу нових або існуючих ОСББ щодо впровадження енергоефективних рішень. У подальшому зацікавлені сторони зможуть обмінюватися досвідом та отримувати інформацію про кращі енергоефективні практики в державі та впровадження їх на території області, підготовку та подання заявок до Фонду енергоефективності для реалізації проектів з енергозбереження.
 

Остання зміна сторінки: 15-02-2019 09:58