Про доступність та якість медичних послуг розповіли у пресцентрі ОДА

У середу, 29 січня, у пресцентрі ОДА відбувся брифінг на тему: Підготовка Закарпатської області до другої хвилі трансформації системи охорони здоров’я та впровадження програми медичних гарантій».

Спікерами заходу були: в.о. голови Закарпатської обласної державної адміністрації Олексій Гетманенко, директор Західного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я України Мар’яна Возниця, директор департаменту комунікацій Національної служби здоров’я України Тетяна Бойко

Олексій Гетманенко розповів, що у краї  вже відбулися зміни на первинній ланці. Далі – зміни в районних та обласних медичних закладах.

- Наш пріоритет – доступність та якість медичних послуг. Сьогодні в районах області будується 36 амбулаторій. Тому є важливим, зокрема, забезпечення належних під’їзних шляхів до медичних закладів. Адже ефективне функціонування єдиного медичного простору, починаючи від сільської амбулаторії та закінчуючи високотехнологічною допомогою в обласному закладі, без належної інфраструктури доріг просто неможливо. Тож, докладаємо якнайбільше зусиль, щоб з 1 квітня Програма медичних гарантій запрацювала у Закарпатській області у повному обсязі, -  запевнив очільник краю.

Мар’яна Возниця розповіла, що при реформуванні на первинці торік досягнуто істотних успіхів. У новому році активно впроваджуватиметься нова модель фінансування на рівні спеціалізованої медицини.

- На сьогодні загальна готовність спеціалізованих медзакладів Закарпаття до контрактування з НСЗУ (за показниками автономізація, комп’ютеризація та підключення до ЕСОЗ) – понад 71%.  Автономізовано майже 99 % закладів вторинки. З них комп'ютеризовано – понад 56 %. Зареєстровано в електронній системі охорони здоров’я – понад 95 %, підключено до МІС понад 95% спеціалізованих медичних закладів. Кваліфікований цифровий підпис отримали близько 54 % медичних працівників, які будуть залучені до виконання договору з НСЗУ”, - інформувала  директорка Західного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я України

Тетяна Бойко підкреслила, що трансформація системи відбувається в інтересах пацієнта. «Саме пацієнт з його потребами та інтересами повинен бути в центрі системи охорони здоров’я. З 1 квітня у повному обсязі запрацює Програма медичних гарантій - перелік медичних послуг, які держава гарантує пацієнту безоплатно. Щоб скористатися цим переліком, пацієнт повинен зробити кілька простих кроків - укласти декларацію з лікарем первинки, отримувати направлення на наступні рівні допомоги. Екстрена допомога буде надана всім. Ми будемо вдячні ЗМІ за роз’яснення та інформування людей. Щоб всі були ознайомлені з новими правилами. Щоб кожна людина могла отримати ті послуги, яких вона потребує”, - сказала директорка департаменту комунікацій Національної служби здоров’я України.

Насамкінець журналісти краю мали змогу поставити уточнюючі питання усім спікерам та отримати конкретні відповіді.

 

Пресслужба ОДА

Остання зміна сторінки: 29-01-2020 17:01