Область відзначила 74-ту річницю звільнення від нацистських загарбників (+ ФОТО)

У неділю, 28 жовтня, в Ужгороді відбулися урочистості з нагоди відзначення 74-ї річниці визволення України та Закарпаття від нацистських загарбників.
Вже традиційно заходи почалися на українсько-словацькому кордоні. Там у супроводі оркестру Головного управління Національної поліції у Закарпатській області ветерани, керівники краю, обласного центру, представники Збройних Сил України, правоохоронних структур та центральних органів виконавчої влади поклали квіти до підніжжя монументу «Україна – визволителям».
Потім відбулося покладання квітів до монументу «Добровольцям Закарпаття – учасникам Другої світової війни». У ході церемонії Гімн України та композиції воєнного періоду виконав духовий оркестр Ужгородського музичного коледжу імені Д. Є. Задора.
Завершилися урочисті заходи на Пагорбі Слави. Там вінки та квіти учасники заходу поклали до Вічного вогню як символу людської пам’яті про загиблих воїнів-визволителів. Офіційний церемоніал озвучили постріли салютної групи обласного управління поліції та Гімн України у виконанні оркестру Закарпатської обласної філармонії.
Урочисті і пам’ятні заходи відбулися в усіх районах Закарпаття.
Нагадаємо, що з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності Українського народу у Другій світовій війні у 2009 році Указом Президента 28 жовтня установили як День визволення України від нацистських загарбників. Дата є спільною і для Закарпаття, яке стало останнім регіоном України, що позбувся нацистських навали.

Остання зміна сторінки: 29-10-2018 13:17