«Наші славні Василі – окраса Срібної землі»: в облдержадміністрації відкрили виставку митців-тезок

У п’ятницю, 11 січня, в атріумі Закарпатської ОДА відбулася презентація виставки художніх робіт відомих митців краю, яких, окрім творчого обдарування, об’єднує і спільне ім’я Василь.
– В усі часи Василь – це одне з найшанованіших імен на Закарпатті, – зазначив, вітаючи гостей виставки, заступник голови Закарпатської ОДА Ярослав Галас. – І свято Василя сторіччями закарпатці шанують і зберігають його цікаві самобутні обряди. Започаткований минулого року нашими талановитими Василями гарний захід, сьогодні – вже добра традиція, яку ми із задоволенням будемо підтримувати і надалі, як і Міжнародний фестиваль «Василля», що теж вдруге збирає тисячі гостей в обласному центрі.
Понад два десятки митців створили експозицію з полотен у жанрах живопису і графіки, зразків декоративно-прикладного мистецтва, скульптур тощо. Такий творчий перформанс талановиті Василі Закарпаття напередодні Дня Святого Василя влаштовують вже другий рік поспіль.
– Наш загал Василів дуже чисельний, і по праву може мати право голосу, – наголосив учасник виставки, художник Василь Вовчок. – На цій виставці представлені роботи художників і народних умільців Василів, які створені протягом року. Тут зображені усі пори року, повний спектр кольорів і напрямків живопису. До наступного року ми теж матимемо, чим порадувати гостей цього вже щорічного мистецького заходу.
Підтримали тезок і літератори, які доповнили творчу атмосферу виставки віршованими рядками.
– Ми раді тому, що ці дні сповнені доброзичливістю, вдячністю, щирістю, які дають нам такий потужний заряд підтримки для подальшої праці і творчості! – зазначив голова Закарпатської обласної організації Національної спілки письменників України Василь Густі, який поділився із присутніми поетичними римами про Василів.
Музичною окрасою заходу став виступ фольклорного ансамблю «Маки» Ужгородського коледжу культури і мистецтв.

Фотогалерея - https://carpathia.gov.ua/fotogalereya/nashi-slavni-vasyli-okrasa-sribnoy...

Остання зміна сторінки: 11-01-2019 15:14