Глава держави: Сподіваюся, наступний Президент поважатиме принцип незалежного та справедливого суду, закріплений у Конституції України

Президент України Петро Порошенко зауважив, що його каденції на посаді не вистачило, щоб повністю завершити судову реформу, однак її реалізація вже  дала відчутні позитивні результати. За його словами, вже завершено формування Верховного та Вищого антикорупційного судів, переведені судді, що успішно пройшли кваліфікаційне оцінювання, до нових апеляційних судів, вони розпочали роботу.
«Наразі, на жаль, найменше реформа торкнулася судів першої інстанції. Громадяни відчувають і нестачу кадрів у судах. І, на жаль, далеко не всі судді беруть за взірець своєї роботи Верховний Суд», - наголосив Петро Порошенко на зібранні з нагоди призначення на посади суддів Верховного Суду та церемонії складення присяги судді особами, призначеними на посаду судді вперше.
 «Тож на черзі – завершення конкурсів до Вищого суду з питань інтелектуальної власності, завершення кваліфікаційного оцінювання суддів першої інстанції, та добір нових суддів до першої та другої інстанцій. За прогнозами ці процедури мають завершитися трохи більше, ніж за рік», - зауважив він.
«Я сподіваюся, що наступний Президент та його команда поважатимуть рішення щодо незалежного та справедливого суду, закріплене у Конституції України», - сказав Петро Порошенко. Він нагадав, що саме така формула незалежності, коли ані Президент, ані Парламент не мають жодного впливу на суд та процедури призначення та звільнення суддів лежить в основі судової реформи. «Хіба ми не пам’ятаємо, коли не місяцями, а роками чекали політичного рішення щодо призначення або звільнення, надаючи потужне політичне забарвлення. Дуже задоволений, що ці часи в минулому», - додав Глава держави. Він нагадав, що зміни до Конституції були не тільки підтримана 335 голосами українських парламентарів, а й повністю схвалені експертами Венеціанської Комісії, Ради Європи, Європейського Союзу, ОБСЄ, USAID та громадським сектором.
«Так само були підтримані положення щодо відкритих та прозорих конкурсів, політичної нейтральності членів Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Дуже важливо, хоча багато хто критикував мене за подібні пропозиції – надання та забезпечення фінансових гарантій незалежності суддів, включаючи достойний рівень заробітної плати не тільки для суддів, а і для працівників суду. Дешева риба – погана юшка», - наголосив Президент.
«Досвід залучення громадськості для сприяння Вищій кваліфікаційній комісії під час оцінювання і конкурсних процедур вже став не тільки нормою для України, але і прикладом для інших країн – особливо при формуванні Вищого антикорупційного суду. Вже вивчають і імплементують український досвід», - додав він.
Новопризначеним суддям Верховного суду він побажав людяності і незалежності у прийнятті рішень.
Указом президента було призначено 25 суддів у Касаційний адміністративний суд, 15 суддів - у Касаційний господарський суд, 13 - у Касаційний кримінальний суд та 22 судді - у Касаційний цивільний суд.
Після цього відбулася церемонія складення присяги суддями.

Остання зміна сторінки: 07-05-2019 14:26