Гарантом збереження української державності та усіх перетворень в країні є нові Збройні Сили України – Президент

Президент України, Верховний Головнокомандувач Петро Порошенко наголошує, що саме нові Збройні Сили України в нинішніх умовах є гарантом тих перетворень, які відбувалися і відбуваються в нашій державі.
«Перебуваючи разом з вами тут, в Авдіївці, ще і ще раз наголошую, що гарантом збереження української державності та усіх перетворень в країні є нові Збройні Сили України. Вони, народившись в полум’ї війни з російським агресором, за останні роки дуже суттєво наростилися, зміцнилися і загартувалися», - сказав Глава держави під час спілкування з військовослужбовцями ООС у Донецькій області.
«Сьогодні у ваших руках – могутня зброя. Знаю, що ви добре її опанували та вмієте майстерно застосовувати. Ворог має чітко знати, що будь-які намагання розхитати наші рубежі будуть приречені на невдачу, незважаючи на будь-які його спроби. Бо ми можемо спертися на героїзм, мужність, стійкість та набутий в боях високий професіоналізм українського військовослужбовця», - наголосив Верховний Головнокомандувач.
Він зазначив, що у свідомості українців військовослужбовець Збройних Сил України – не просто захисник, він є символом впевненості в наших силах та прикладом самовідданого ставлення до виконання своїх обов’язків, взірцем стійкості.
«Сьогодні, вдивляючись у ваші обличчя, я відчуваю гордість за те, що маю честь бути вашим Верховним Головнокомандуючим, гордість за те, що Україна має таких синів і доньок як ви», - заявив Петро Порошенко.
Президент зазначив, що День піхоти, яка є основою будь-якого війська, сьогодні вперше відзначається на державному рівні. «Загартовані в боях із російським агресором, ви щоденно демонструєте стійкість, непереможний характер, відвагу та героїзм. І саме на піхоту війна покладає найбільші навантаження. А на долю бійців-піхотинців лягає найважчий тягар бойових дій та військового побуту», - сказав він.
«Сьогодні я тут для того, щоби висловити велику пошану і глибоку подяку всім воїнам-піхотинцям, усім справжнім нашим захисникам… Подяку від усіх ваших співвітчизників, подяку від держави Україна і подяку від себе особисто за ваше сумлінне виконання конституційного обов’язку, за вашу відвагу і героїзм, за вашу самопожертву», - додав Глава держави.
Він повідомив, що на командному пункті заслухав доповідь Командувача Об’єднаних сил щодо ситуації в районі проведення ООС. «Ми всі чітко усвідомлюємо, що Росія жодним чином не відмовилася від своїх агресивних намірів, а наша держава, на жаль, продовжує перебувати в небезпеці. І за цих неймовірно складних умов воїни Збройних Сил героїчно і стійко виконують бойові завдання, утримуючи визначені рубежі», - додав Петро Порошенко, зауваживши, що, на жаль, щоденно ми платимо за це непомірно високу ціну – життям та здоров’ям наших українських героїв.
«Всього за час російської агресії на Донбасі ми втратили 2973 українських воїна з усіх силових відомств», - сказав Верховний головнокомандувач. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять українських воїнів і мирних мешканців, які загинули у війні з російським агресором.
Президент зазначив, що за п’ять років здійснив майже 40 робочих поїздок на схід, із них – 25 на лінію фронту. «Сьогодні, напевно, цей мій візит останній як Президента. Я як Президент хочу подякувати кожному воїну і вклонитися за вашу велику ратну справу. Україна знає вас як героїв, мужніх, самовідданих, відданих  країні та народові. Ви завжди готові бути попереду, там, де найважче. Як справжні сини своєї Вітчизни ви добровільно виступили на її захист, і від її імені я щиро дякую вам за це», - сказав Глава держави, звертаючись до військових.
Свого наступника на посаді Президента Петро Порошенко закликав «не повторювати помилок його попередників і належним чином дбати про Збройні Сили України». «Бо сильна армія за будь-яких обставин захистить Україну»,  - наголосив він.
«Вірю, що спільними з вами зусиллями ми повернемо мир та спокій на усю територію Української держави і наші діти будуть жити в незалежній, щасливій та заможній європейській країні», - звернувся Глава держави до воїнів і в цей святковий день побажав їм та їх рідним і близьким міцного здоров’я, щастя і успіхів.

Остання зміна сторінки: 07-05-2019 09:48