Актуальні питання виховання дітей у прийомних родинах обговорили за «круглим столом» в Ужгороді

У четвер, 13 грудня, на базі Ужгородського нацуніверситету відбулося засідання за круглим столом «Кожній дитині – родину!», участь у якому взяли батьків – вихователі, прийомні батьки, начальники служб у справах дітей райдержадміністрацій, міськвиконкомів.

Під час заходу розглядалися питання щодо отримання медичної допомоги дітьми в контексті проведення медичної реформи, призначення та оформлення житлових субсидій для дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей, допомога пільговим категоріям дітей для здобуття вищої освіти, роль громадських організацій у адаптації дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, після вибуття їх з дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей  тощо.

Перед присутніми виступили начальник служби у справах дітей ОДА Світлана Якімеліна, заступник головного лікаря з організаційно-методичної роботи обласної дитячої лікарні М.Радь, заступник начальника відділу державних допомог та субсидій департаменту соціального захисту населення ОДА І.Мучичка, головний спеціаліст відділу вищої, професійно-технічної освіти та науки департаменту освіти і науки ОДА Ю.Бабинець, виконавчий директор ГО «Неємія» та член правління Асоціації  «Закарпаття без сиріт» Т.Мачабелі, практичний психолог Закарпатського центру соціально-психологічної реабілітації дітей М.Копосович та інші.

Батьки-вихователі, прийомні батьки мали змогу ознайомитися із змінами в законодавстві, поділитися власним досвідом виховання дітей в сім’ях, обговорити проблемні питання, отримати фахову консультацію.

Завершилося засідання урочистим моментом. Два дитячі будинки сімейного типу сім’ї Токар Люби Михайлівни та Деяк Надії Михайлівни з Виноградівського району отримали цінні подарунки з нагоди 10-ї річниці створення. А начальника служби у справах дітей Великоберезнянської РДА Іванну Шіпош за  сумлінну працю в органах державної виконавчої влади, високий професіоналізм та розвиток сімейних форм виховання було відзначено грамотою служби у справах дітей Закарпатської ОДА.

Довідково:  В області на сьогодні функціонують 47 дитячих будинків сімейного типу та 52 прийомні сім’ї, на вихованні в яких знаходяться 382 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Остання зміна сторінки: 13-12-2018 16:56