102 річниця Дня Соборності України

Дорогі закарпатці, сьогодні ми відзначаємо День Соборності України!

102 річницю з дня проголошення Акту злуки УНР та ЗУНР. Ця історична подія стала знаковою та основоположною для українського державотворення.

«ЗДІЙСНИЛИСЬ ВІКОВІЧНІ МРІЇ, ЯКИМИ ЖИЛИ І ЗА ЯКІ УМИРАЛИ КРАЩІ СИНИ УКРАЇНИ.»

Цим словам - понад сто років, вони із Універсалу, який проголосили 22 січня 1919 року у Києві. Напередодні делегати у місті Хуст проголосували за входження Угорської України, так тоді називали території сучасного Закарпаття, до ЗУНР.

«ОДНИНІ ВО ЄДИНО ЗЛИВАЮТЬСЯ СТОЛІТТЯМ ОДІРВАНІ ОДНА ВІД ОДНОІ ЧАСТИНИ ЄДИНОЇ УКРАІНИ — ЗАХІДНО-УКРАЇНСЬКА НАРОДНЯ РЕСПУБЛІКА / ГАЛИЧИНА, БУКОВИНА, І УГОРСЬКА УКРАЇНА / І НАДДНІПРЯНСЬКА ВЕЛИКА УКРАЇНА.»

Анатолій Полосков, голова Закарпатської ОДА:

Вітаю з Днем Соборності! Бажаю усім нам гордості за нашу державу та її людей! Здоров’я, віри, сил нам творити спільне майбутнє!

Щира подяка і шана тим, хто віддано боровся і продовжує боротися за Україну, її незалежність та соборність.

У єдності – сила!

Ми сильні – коли ми разом, ми разом – коли ми єдині, коли ми єдині – ми нездоланні!

Анатолій Полосков, голова Закарпатської ОДА, голова обласної ради Олексій Петров, керівники обласних установ, міста, представники дипломатичного корпусу, військові, священнослужителі поклали квіти до пам’ятника Тараса Шевченка на площі Народній та до пам’ятника Августина Волошина на Набережній Незалежності.

Остання зміна сторінки: 22-01-2021 16:55