Виробництво електроенергії з відновлюваних джерел енергії у 2017 році

Відновлювана енергетика на території Закарпатської області представлена такими напрямками, як:
- сонячна енергетика;
- гідроенергетика;
- енергія з біогазу.
Загальна потужність об’єктів виробництва електроенергії становить 77,41 МВт. Найбільшу частку потужностей з виробництва електроенергії займають гідроелектростанції – 50,4 відс. (39,05 МВт). На території області діє одна міні ГЕС (до 1 МВт), вісім малих ГЕС (до 10 МВт) та одна ГЕС (від 10 МВт). Сонячна енергетика також займає значну частку потужностей на території області,  а саме  48,3 відс.     (37,36 МВт). Електроенергія з біогазу представлена одним об’єктом, який займає 1,3 відс. (1 МВт) від загальної потужності.
Загальний обсяг виробленої електроенергії у 2017 році складає 170,9 млн. кВт/год. Найбільше електроенергії вироблено на гідроелектростанціях 132,8 млн. кВт/год (77,7 відс.). На сонячних електростанціях виробили 37,1 млн. кВт/год, що складає 21,7 відс. від загального обсягу виробництва. З біогазу було вироблено 1,0 млн. кВт/год., що становить менше 1 відс. 

З метою подолання енергетичної залежності – скорочення споживання традиційних видів палива та заміщення його альтернативними видами енергії створено Інтерактивну інвестиційну карту з енергоефективності та відновлюваної енергетики України – UA MAP. Ця потужна веб-платформа акумулює інформацію про реалізовані та потенційні проекти з енергоефективності та відновлюваної енергетики і забезпечує комунікацію між ініціаторами таких проектів та інвесторами з метою сприяння залученню інвестицій у зазначену сферу
(веб-сайт: http://www.uamap.org.ua).

Остання зміна сторінки: 29-03-2018 15:52